پارتیشن های تقسیم کننده | پنل جداکننده ی شیشه ای در آپارتمان

دسته بندی ها: مقالات
پارتیشن تقسیم کننده
پارتیشن تقسیم کننده

 

 

 یکی از چالش های امروزه صنعت ساختمان در حوزه دکوراسیون داخلی پیدا کردن متریال های جدید و یا اجرای متفاوت متریال ها می باشد؛ تا بتوانند آثار منحصر به فردی را به وجود بیاورند. شیشه یکی از این متریال ها می باشد که همیشه خط تولید آن فعال است و می تواند پاسخگوی اکثر نیاز معماران قرار بگیرد و به طور مداوم تولیدات جدیدی از آن صورت گیرد. پارتیشن شیشه ای را در آیتم های مختلف و بدون محدودیت روش اجرایی و فریم، می توان به عنوان بهترین راه حل جهت جداسازی سیال فضا بدون استفاده از دیوار اجرا نمود و حریم خصوصی ایجاد کرد. در ادامه به پارتیشن های تقسیم کننده یا پنل جداکننده شیشه ای در آپارتمان می پردازیم.

 

پارتیشن ها و پنل جداکننده شیشه ای

جداکننده های شیشه ای روند رو به رشدی پیدا کرده اند و جایگاه ویژه و همیشگی در فضای خانه از جمله برای جداسازی حمام به عنوان حمام شیشه ای، جداسازی بخش آشپزخانه و بخش های دیگر خانه دارند. امروزه طراحان دکوراسیون داخلی و معماران برای استفاده حداقلی از فضا، استفاده از مصالح با ضخامت بالا، پر هزینه و پر دردسر را کنار گذاشته اند و متریال شفاف و کم ضخامت را جایگزین کرده اند. ظرافت دیوارهای شیشه ای در فضا، کیفیت و کاربری زندگی شما را ارتقا می دهد و به سبب حفظ دید بصری توسط شیشه، تاثیر زیادی در کوچک نشان دادن خانه ندارند. همچنین انتخاب شیشه سکوریت، شیشه لمینت و ... در آیتم های ذکر شده می تواند کیفیت و دوام آن ها را نیز تضمین کند.
استفاده از پنل شیشه ای به عنوان یک مصالح نوین در فرآیند طراحی و اجرا رواج یافته و تقریبا در هر کاربری جای خود را پیدا کرده است. پنل های شیشه ای در اندازه های مختلفی تولید می شوند و همراه با فریم های متناسب عرضه می گردند.

پارتیشن های تقیسم کننده
پارتیشن های تقسیم کننده

 

پنل شیشه ای در فضای ادارات

استفاده از پنل شیشه ای با قابلیت اجرای طرح یا لوگو بر روی آن در پارتیشن شیشه ای و دیوایدرهای دکوراسیون اداری می تواند ظاهری زیبا را به همراه آرامش، ایمنی، دسترسی بصری، تداوم انتقال نور و ... را فراهم سازد. امکان دارد در فضاهای اداری رفت و آمد و سر و صدای زیادی وجود داشته باشد، جداکننده های شیشه ای تا حدی عایق صدا محسوب می شوند اما همچنان احساس متصل بودن به فضا را در شما ایجاد می کند.
قابل ذکر است که پارتیشن ها و جداکننده های شیشه ای قابل جا به جایی بوده اند و در صورت تغییر فضای دکوراسیون می توانند با فضا تطبیق پیدا کنند و به اصطلاح به عنوان متریال انعطاف پذیر در معماری نقش ایفا نمایند.

پارتیشن های تقسیم کننده
پارتیشن های تقسیم کننده

 

ساخت و طراحی دیوار جداکننده شیشه ای فضا

ترکیب شیشه و آلومینیوم در پارتیشن، یک پکیج منعطف در بازار ساختمان محسوب می گردد و امکان ترکیب در الگوهای مختلف را فراهم می کند. پارتیشن های تقسیم کننده می تواند به گونه ای طراحی شود که تنها خود به عنوان آیتم و المان شاخص و الهام بخش، هویت فضا را تعیین نماید. به عبارتی به هر اتاق و بخش جداشده، رنگ، شخصیت و بازی نور ببخشد جلوه ی زیبایی به آن ها دهد.
پنل های شیشه ای می توانند هم به صورت دکوراتیو و هم کاربردی در بخش های مختلف خانه و نما طراحی و اجرا شوند. پنل های شیشه ای دکوراتیو بسته به سبک طراحی از انواع مختلف شیشه مانند شیشه آجدار، لاکوبل، مشبک، چاپی و ... قابلیت تولید دارند. نصب و اجرای پنل های شیشه ای در سریع ترین و راحت ترین زمان ممکن صورت می گیرد و علاوه بر صرفه جویی در هزینه، در صرفه جویی زمان نیز بی تاثیر نمی باشد.
همانطور که گفته شد پنل های شیشه ای از تنوع زیادی بهره مند هستند و با توجه به کاربری و بودجه کارفرما به صورت هوشمند، متحرک، ثابت و ... نیز اجرا می شوند. 

پارتیشن تقسیم کننده
پارتیشن تقسیم کننده

 

سفارش پارتیشن ارتفاع کوتاه به چه صورت است؟

پارتیشن های شیشه ای با ارتفاع کم برای فضاهای اداری و مسکونی در موارد مختلف کاربرد زیادی دارند و به طور مداوم استفاده می شوند. سفارش پارتیشن به دو صورت انجام می شود در بهترین حالت حضور کارشناس در محل می باشد تا پس از مشاوره، بررسی و اندازه گیری دقیق فضای موجود، بر اساس کاربری مورد نیاز فضا ارتفاع پارتیشن های شیشه ای را تعیین کنند و به خط تولید ارجاع دهند. در این حالت شرکت رامادر می تواند در این زمینه از صفر تا صد پروژه را همراهی کند و با داشتن بخش های متخصص مختلف برای حضور در فضا، مشاوره رایگان، برداشت، طراحی، تولید و اجرا و نصب خدمات رسانی داشته باشد.

قابل ذکر است که با در نظر گرفتن پنل های شیشه ای برای پارتیشن می توان به راحتی ارتفاع پارتیشن را انتخاب نمود و در حالت های متفاوت آن را تغییر داد.

در حالت بعدی خود کارفرما می تواند مشاوره تلفنی دریافت کند و با توجه به خواسته ی خودش پارتیشن خود را در ارتفاع مورد نیاز سفارش دهد.
 

آیا این نوشته را دوست داشتید؟