چگونه از ورود حشرات به بالکن جلوگیری کنیم؟

دسته بندی ها: مقالات

شیشه تراس

 

 

بالکن چیست؟ بالکن بخشی از یک ساختمان است که معمولاً از دیوارهای ساختمان بیرون زده‌است. بالکن از الحاقات آپارتمان‌ها محسوب می‌شود که مساحت آن در مساحت آپارتمان و بنا محاسبه می‌گردد. بالکن‌ها فضاهایی مسقف هستند که حداقل یک طرف آن رو به فضای بیرونی دارند، گاهی بالکنها دو طرف و گاهی سه طرف باز رو به فضای مجاور دارند. در این فضا قسمت‌های بسته فضا شامل نیم دیوار، نرده یا ترکیب این دو با دیوار است. بالکن را می توان ظرافت هر خانه ای عنوان کرد. این فضا را می توان به مکانی لذت بخش برای نشستن و لذت بردن از آفتاب صبحگاهی یا خنکای یک عصر تبدیل می کند.

ارتفاع بیشتر بالکن ها بالاتر از سطح زمین خواهد بود. بنابراین افزودن مانع ایمنی برای جلوگیری از سقوط ضروری است. انتخاب مناسب طراحی، متریال و تثبیت کننده های بالکن از عوامل مهمی هستند که بسیاری از مردم احساس می کنند انتخاب هایشان اساساً محدود شده است.

تفاوت بالکن با تراس: تراس در زبان فارسی بهارخواب است. اما از دیدگاه معماری تراس به فضای الحاق شده به آپارتمان گفته می‌شود غیر مسقف است و جز مشاعات محسوب می‌گردد در نتیجه مساحت تراس‌ها در محاسبهٔ مساحت آپارتمان‌ها دخالتی ندارد. به‌طور کلی ایوان، تراس، بالکن فضاهای مسکونی را بالاتر از فضای بیرون قرار می‌دهند که در صورت نشستن کاربر در آن بتواند به فضای حیاط و یا منظرهٔ بیرونی مسلط شود و از زیبای‌های آن بهره مند شود.

 

چگونه از ورود حشرات به بالکن جلوگیری کنیم؟

شاید همگی ما، شب‌هایی رو به یاد بیاریم که با نیش یک پشه از خواب بیدار شدیم و احساس ناراحتی کردیم. پشه‌ ها و خیلی از حشرات در فصل بهار و تابستان فرصت رشد و زاد و ولد دارند و به همین دلیل، تعداد آنها بسیار زیاد می‌شود. روش های زیادی برای پیشگیری از این مشکل وجود دارد. از جمله روش های سنتی که استفاده از توری را پیشنهاد می کند.

  • از توری آفات استفاده کنید.

بعضی از افراد توسط توری بالکن را می پوشانند تا بتوانند بدون برخورد با آفات از فضای باز لذت ببرند. اگر خیلی از حشرات مختلف وقتی بیرون هستید آزارتان می دهند باید این گزینه را در نظر بگیرید. از معایب این روش ورود گرد و غبار به داخل بالکن است.

  • از گیاهان دفع کننده حشرات استفاده کنید.

یکی از روش های دفع حشرات استفاده از گیاهان به عنوان دفع آفات طبیعی این است که محیط شما را بدون هیچ گونه سمی تمیز و بدون حشره نگه می دارند! تا زمانی که پیچک سمی یا گیاه مضر دیگری نکارید، می توانید با جادوی گیاهان، حشرات را به طور طبیعی از بالکن خود دور نگه دارید.

  • استفاده از محلول برای از بین بردن حشرات

فقط چند قطره شوینده ظرف تهیه کنید و محلول را با یک فنجان آب مخلوط کنید. سپس آن را درون بطری اسپری بریزید. با این کار می توانید دور بزنید و حشرات مختلفی را که روی بالکن خود مشاهده می کنید اسپری کنید. در اثر شکستن کشش سطحی صابون و غرق شدن حشرات در آب، بیشتر آنها کشته می شوند. حتما حشرات مرده را از بین ببرید تا دیگ حشرات از آنها تغذیه نکنند وگرنه حشرات بیشتری را به بالکن خود جذب کنید.

  • آب راکد را بردارید.

هر منبع آبی که راکد باشد برای پشه ها و سایر آفات دوستدار رطوبت جذابیت دارد. پشه ها می توانند در آب ساکن به اندازه چند قطره تخم بگذارند. به همین دلیل تمیز و خشک بودن بالکن ضروری است.

باید توجه داشته باشید که منابع آب می توانند منجر به رطوبت بیش از حد در محیط های بسته شوند. اگر گیاهان گلدانی، ظروف یا هر چیزی که آب را ذخیره کند، داشته باشید، سطح رطوبت را بالا می برد. سطح رطوبت بالا باعث رشد حشرات می شوند.

  • از تله استفاده کنید.

شما می توانید تله های ساخته شده تقریباً برای هر نوع حشرات را استفاده کنید. بسته به آنچه که با آن سر و کار دارید، می توانید تله حشرات، زنبور، مگس و سایر موارد را پیدا کنید.

  • بالکن خود را تمیز نگه دارید.

خالی نگه داشتن بالکن از بقایای گیاهانی می تواند در جذب حشرات تفاوت ایجاد کند. حتی اگر گیاهی در بالکن ندارید، برگ هایی که روی بالکن شما فرود می آیند را تمیز کنید. شاخ و برگ گیاهان عامل اصلی جذب تعداد زیادی از گونه های مختلف حشرات است.

شیشه بالکن

با برداشتن آشغال ها بالکن خود را تمیز نگه دارید. برای خوب و مرتب نگه داشتن آن هر هفته تمیزکاری اساسی انجام دهید. نگهداری کلید اصلی برای جلوگیری از آفت است.

  • آفت کش های تجاری

به همین دلیل همیشه باید از خرید مواد کشنده آفات و محلول پاشی وسایل خانه خودداری کنید. آفت کش های تجاری برای انسان ها خوب نیست. در صورت امکان سموم دفع آفات آلی یا طبیعی تهیه کنید.

  • بالکن شیشه ای

بالکن شیشه‌ ای به بالکن‌هایی که برای پوشاندن آن از شیشه استفاده می‌گردد. در نصب شیشه بالکنی به دلیل مجاورت شیشه با هوای بیرون و داخل ساختمان باید از مقاومت بالایی برخوردار باشد، تا در صورت ایجاد تغییرات آب و هوایی و یا اصابت شی از خارج به شیشه آسیبی به آن وارد نگردد. به همین دلیل از شیشه بالکنی تاشو از نوع شیشه سکوریت مقاوم رامادُر استفاده می‌شود.

بالکن های شیشه ای رامادُر، پایان زیبایی می دهد و امکان نمایش بدون وقفه را فراهم می کند. آنها جلوه چشمگیری ایجاد می کنند، نور و فضا را به حداکثر می رسانند. شیشه برای تراس بر اساس نیازهای شما ساخته شده است و تیم متخصص رامادُر به نیاز شما پاسخ می دهند و بهترین را به شما پیشنهاد می دهند.

بالکن شیشه ای، شیشه ای کردن بالکن، بستن بالکن، پوشاندن بالکن، پوشاندن بالکن با شیشه، بالکن، شیشهٔ بالکن، بالکن شیشه ای تاشو…. اخیراً، اصطلاحات بسیاری است که در حوزه تراس و بالکن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سیستم‌های بالکن شیشه ای عمدتاً با حرکت شیشه در ریل‌های آلومینیومی کار می‌کند و همه پنجره‌ها در گوشهٔ مناسبی از بالکن جمع می‌شود. امروزه، با در نظر داشتن اینکه زندگی شهری به‌طور فزاینده ای خسته‌کننده و استرس آور است، در گذشته بالکن‌ها را با PVC یا هرگونه ملزمه ای همچون آلومینیوم می‌پوشاندند و آن را کاملاً به یک محیط بسته تبدیل می‌کردند. بالکن‌هایی که به این شکل پوشانده می‌شدند دیگر کاربری بالکن را نداشته و همچون دیگر فضاها و اتاق‌های خانه می‌شدند. با به روی کار آمدن بالکن‌های شیشه ای، این وضعیت از میان برچیده شد. بالکن‌هایی که به مردم فضای راحتی در خانه‌هایشان می‌دهند، اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند.

شیشه بالکن

مزایا و کاربرد شیشه برای بالکن

در این روش علاوه بر به دست آوردن نمای طبیعی آسمان، از ورود حشرات به بالکن جلوگیری می شود. تراس شیشه ای تبدیل به محیطی امن برای فرزندانتان خواهد بود و ساعات زیادی را می توانند بدون نگرانی از گزیدگی حشرات مشغول بازی باشند. همچنین هنگامی که در حال استراحت در بالکن هستید از گزند حشرات در امان خواهید بود.

در بالکن شیشه ای از شیشه تاشو و جمع شو استفاده می شود که برای تهویه کاربرد دارد. بالکن شیشه ای گزینه ایده آل برای باغات در محیط های ساحلی است. سیستم های بالکن رامادُر با ارائه تمام جذابیت های بصری، علاوه بر جذابیت هر باغ، به خانواده ها اجازه می دهد بدون نگرانی از فضای باز خود لذت ببرند. گاهی اوقات وزش باد شدید ناگهانی آرامش را بر هم زده و باعث می شود که نتوان از محیط تراس استفاده کرد. از این جهت تراس شیشه ای بهترین گزینه برای در امان ماندن از وزش باد شدید و ناگهانی است تا با خیال راحت به محیط تراس اعتماد کنید.

سیستم بالکن شیشه ای باعث می شود فصل های مختلف سال مانعی برای لذت بردن از محیط تراس نباشد. می توان با کنترل دمای تراس شیشه ای، محیط بالکن را برای تمام فصول قابل سکونت کرد. شیشه تاشو بالکن از این جهت که بتوان از هوای مطبوع بیرون لذت برد تعبیه می شود. در واقع بالکن شیشه ای بهترین و کامل ترین روش برای جلوگیری از ورود حشرات به بالکن است.

مانند تمام سیستم های بالکن رامادُر می توان متناسب با پروژه شخصی شما سفارشی شود. تیم طراحی و کارشناسان رامادُر آماده هستند تا درباره نیازهای منحصر به فرد شما بحث کنند.
 

آیا این نوشته را دوست داشتید؟