ارتفاع نرده استیل راه پله

در ساخت‌وسازهای جدید یکی از موردهای امنیتی که حتما باید در برای آن ارزش قائل شد و شهرداری به آن اهمیت می دهد و در هر سازه‌ای از ساختمان‌های اداری، خانگی، تجاری و... باید سازندگان آن را رعایت کنند نصب نرده راه‌پله هست چراکه بسیاری از حوادث داخل ساختمان به دلیل پرتاب شدن افراد به‌خصوص کودکان و افراد مسن می‌باشند به همین منظور در استانداردهای مخصوص ساختمان به نصب نرده راه‌پله و ارتفاع نرده استیل راه‌پله تأکید شده است .

• نرده استیل راه‌پله با جلا و براقت که استیل از خود منعکس می‌کند می‌تواند نمای راه‌پله‌ها را زیباتر کند.

• استفاده از استیل در اجرای نرده راه‌پله به دلیل قیمت مناسب و دوام بالای این متریال افزایش پیداکرده و می‌توان گفت ویژگی ارتفاع نرده استیل راه‌پله از پرکاربردترین نوع نرده ساختمانی است.

• اندازه استاندارد برای ارتفاع نرده استیل راه‌پله بین ۹۰ تا ۱۱۰ سانتیمتر است

• تعداد گاردهای محافظ در ارتفاع نرده استیل راه‌پله آن بین 3 تا5 ردیف موازی است.

 

ارتفاع نرده استیل راه پله

حتما بخوانید: قیمت نرده استیل

 

نرده پله

نرده به‌عنوان یک محافظ برای پله، بالکن، تراس و... ساخته می‌شود. نرده پله‌ها برای بالا رفتن و پایین آمدن از پلکان‌ها و پله‌برقی برای جلوگیری از سقوط صدمه زننده به کار می‌رود، نرده‌ها را اغلب با استفاده از اتصالاتی به دیوار متصل می‌کنند تا استقامت و پایداری خود را حفظ کند. نرده پله در جنس و طرح‌های مختلفی برای دکورهای متفاوت داخل و خارج ساختمان‌ها به کار می‌رود. 

نرده پله به‌عنوان وسیله‌ای است برای ایجاد تعادل درراه پله ساختمان و عملکرد آن برای جلوگیری از افتادن افراد است.

• رامادُر سعی بر این دارد که یک طراحی خلاقانه و هوشمند، برای نرده پله با جزئیات بیشتر برای شما خریداران داشته باشد.

 

نرده راه پله

نرده استیل

نرده استیل یکی از انواع نرده می باشد که به دلیل زیبایی در طراحی و مقاومت در برابر رطوبت و شرایط آب و هوایی و زنگ نزن بودن استیل جایگزین بسیار مناسب و عالی نرده های کلاسیک می باشد. نرده استیل مدل ها و طرح های متنوعی دارد که بر اساس ظاهر داخلی و نمای ساختمان می توان از مدل ها و  انواع مختلف آن استفاده کرد. نرده استیل برای حفاظت و ایمنی افرادی که در حال رفت و آمد از پله هستند در کنار دیوار و روی سنگ پله ها نصب می شود.نرده استیل به جز زنگ نزن بودن خصوصیت بسیار عالی دارد این است که شکل پذیر است و می توان در اشکال متنوع طراحی کرد.

قطعات نرده استیل

نرده استیل از قطعاتی با کیفیت های مختلف تولید می شود. قطعات استیل 304 از نوع بسیار باکیفیت می باشد که به صورت شمش های استیل ساخته و در بازار موجود می باشد و می توان از آن برای سالهای متمادی استفاده کرد به طوری که از کیفیت آن کاسته نشود.از نظر قیمت و کیفیت قطعه استیل 304 از انواع دیگر گران تر و کیفیت بسیار بالاتری برخوردار است.قطعه دیگری از نرده استیل 201 است که از نظر کیفیت و قیمت در رده دوم قرار دارد و به صورت ورق های سبک و پروفیل ضایعاتی با ضخامت کم تولید می شود. قطعات سربی و برنجی نرده استیل که توسط آب کاری استیل تولید می شود که از نظر قیمت و کیفیت در پایین ترین درجه قرار می گیرد.

 

ارتفاع استاندارد نرده تراس-ارتفاع نرده تراس-ارتفاع نرده استیل

آموزش و یادگیری بخشی از زندگی هر انسانی است و همه در طول زندگی خود تحت آموزش قرار می‌گیرند. در آیین‌نامه  ساختمان‌سازی برای ارتفاع استاندارد نرده تراس عدد دقیقی را بیان ننموده‌اند اما می‌بایست در بررسی ارتفاع استاندارد نرده تراس به‌گونه‌ای عمل شود که 2 موردتوجه شود: 1. ایمنی در حین بالا رفتن و پایین آمدن 2. راحتی در حین استفاده از آن.

ارتفاع نرده استیل نباید از 85 سانتی‌متر بیشتر باشد.

ارتفاع استاندارد نرده تراس برای بزرگ‌سالان ۹۰ سانتی‌متر و برای کودکان ۷۵ سانتی‌متر است. 

• تنوع فوق العاده رامادر در ارتفاع نرده تراس .

ارتفاع نرده تراس جزء حداکثر ارتفاع مجاز ساختمان محاسبه می‌شود.

• برای ارتفاع نرده استیل می‌توان از میل ترانس 10 به‌عنوان ستون‌های نرده استیل استفاده کنیم.

• نباید ارتفاع نرده استیل از یک استانداردی بیشتر باشد در این صورت از مقاومت نرده کم می‌شود.

 

ارتفاع نرده استیل

حتما بخوانید: نرده استیل راه پله

 

نرده استیل راه پله

نرده استیل راه پله محافظی است که برای حفاظت افراد از خطر پرت شدن و افتادن افراد از راه پله نصب می شود. نرده استیل راه پله از لوله هایی از جنس استیل ضد زنگ می باشد که در ابعاد و اندازه های استاندارد ساخته و نصب می شوند.استاندارد نرده استیل راه پله : لوله استیل با قطر 51 میلی متر  و دستگیره یا همان هند ریل ها لوله هایی به قطر 38 میلی متر و پایه های اصلی نرده لوله استیل به قطر 16 میلی متر ساخته می شود.نرده استیل راه پله علاوه بر طرح های ساده که تنها از لوله های استیل ساده ساخته می شود طرح های دکوراتیوی از قبیل دو سر گلابی،نرده استیل پایه قلیونی، نرده استیل شیشه خور، نرده استیل پایه چوب، نرده استیل پایه پیچ و.... می باشد. 

نرده استیل پله

نرده استیل پله برای پله های خارج ساختمان استفاده می شود. بنا به موقیت قرار گیری در فضای آزاد نرده استیل پله باید از مقاومت بالایی در برابر شرایط آب و هوایی داشته باشد، به همین دلیل قطعات استفاده شده در نرده استیل پله از نوع 304 می باشد.همچنین نرده استیل پله را در برخی راهروهای بیمارستان ها، برج ها و ... نیز استفاده می کنند.

نرده استیل بالکن

نرده استیل بالکن حفاظی است که بین فضای اصلی بالکن و نمای بیرونی ساختمان ساخته و می شود و باعث تفکیک نمای بیرون و فضای اصلی بالکن می شود.که این کار باعث حفظ جان و مانع پرت شدگی و سلامت افراد در طبقات بالا تر می شود. در اجرا و نصب نرده اتیل باید به ارتفاع دقیق و نحوه قرار گیری نرده ها توجه داشت تا مانع عبود کودکی از بین نرده ها شود و مانع از رخ دادن حوادث دلخراش شود. در نرده بالکن باید از استیل 304 استفاده شود که در مقابل شرایط جوی بسیار مقاوم بوده و ضد زنگ می باشد. ارتفاع نرده بالکن باید بین 110-140 میلی متر و باید به صورت عمودی اجرا شود تا از خطر افتادن جلوگیری کند. تمامی اندازه ها طبق استاندار مقررات ملی و استاندارد آتش نشانی می باشد. همچنین به دلیل متنوع بودن در طراحی و زیبایی نرده استیل می تواند در ایجاد دید و منظره زیبا در نمای ساختمان ها کمک شایانی نماید.

نرده استیل پنجره

نمونه دیگری از نرده استیل می باشد که برای افزایش امنیت و زیبا تر شدن نمای خارج ساختمان از آن استفاده می شود. نرده استیل پنجره نیزدارای طرح  های متنوعی می باشد که با توجه به سلیقه مشتری و نمای ساختمان انتخاب می شود چون پنجره دارای دو لنگه ثابت و متحرک است به همین دلیل باید نرده استیل پمجره به گونه ای نصب شود که امکان جابه جایی پنجره را فراهم کند. همچنین به دلیل نصب حفاظ در نمای ساختمان باید از نوع بسیار مقاوم قطعات استیل استفاده کرد تا زنگ نزند و زیبایی خود را برا مدت بسیار زیاد حفظ کند.

 

نرده پنجره

حتما بخوانید: پله گرد استیل

 

نرده استیل دکوراتیو

نرده استیل دکوراتیو یک انتخاب بسیار عالی و زیبا برای ایجاد کردن دکوراسیونی چشم گیر به فضای داخلی ساختمان و راه پله ها می باشد که علاوه بر زیبایی موجب امنیت افراد در حال تردد از پله ها می باشد. لوله های استیل دکوراتیو برای زیبا تر شدندر رنگ های مختلف تولید و به اشکال مختلف تغییر شکل داده می شوند و توسط لیزر، اشکال منظم روی آنها حکاکی می شود و رنگ آن متناسب با دکوراسیون خود می توانید انتخاب کنید

نرده استیل شیشه خور

نرده استیل شیشه خور برای مهار شیشه و نگه داشتن آن روی انواع پایه های با مقطع گرد و چهر گوش ارائه می شود. که با یراق آلات و قطعات نرده استیل ساخته می شود. نرده استیل شیشه خور ترکیبی است از شیشه های سکریت و لمینیت با ضخامت 10-20 میلی متری و قطعات نرده استیل است که بنا به نیاز و سلیقه مشتری نوع آن انتخاب می شود.این مدل نرده استیل شیشه خور در مد لهای مختلفی مثل پایه پیچ، پایه طرح دار، پایه پروفیلی و ... می باشد. این طرح ها با شیشه های انتخابی بر اساس نیاز مشتری می تواند بر روی بالکن، پشت پنجره و وید های مجتمع ها ساختمان مسکونی ، تجاری و ... نصب گردد.

 

نرده شیشه خور

 

مزایای نصب نرده استیل

نرده استیل هنگام تولید به سطح صاف و صیقلی تبدیل می شود، که ویژگی ضد خش و تیره شدن رنگ را دارد، در مقایل شرایط آب و هوایی بسیار مقاوم بوده، ضد زنگ و ضد سایش می باشد. نرده استیل دارای ساختار مستحکم می باشد که در برابر انقباض، انبساط و ضربه مقاوم بوده، که همه این عوامل موجب کارایی زیاد و طول عمر بالای نرده استیل می باشد می توان آن را برای سالهای متمادی و طولانی استفاده کرد.

 

 

 

تهیه و تنظیم: تحریریه رامادر

مقالات مرتبط