آلاچیق شیشه ای تاشو

روش‌های بسیاری است که زمانی را با آرامش و خیال آسوده آخر هفته‌هایتان را برای دل‌مشغولی و تفریح بگذارید برای این امکان می‌توانید از فضاهای باز که دارای آلاچیق‌های شیشه‌ای تاشو در فصل گرم و سرد سال و با امکانات کامل استفاده نمایید.

آلاچیق شیشه‌ای تاشو از مدرن‌ترین روش‌های موجود در بازار محسوب می‌شود که علاوه بر ظاهر دکوراتیو عایقی مناسب برای صدا و شرایط جوی و گردوغبار محسوب می‌شود.

آلاچیق شیشه‌ای تاشو شامل پانل‌های شیشه‌ای سکوریت که با یراق‌آلات خارجی و ضدزنگ روی محور ریلی حرکت کرده و در طرفین محورها جمع می‌شوند این پانل‌ها در کارخانه طبق نقشه‌های اجرایی که توسط کارشناسان رامادر طراحی وسنجیده شده، تولید و اجرا می‌شود.

از موارد انتخابی آلاچیق شیشه‌ای تاشو:

• ایجاد فضایی مدرن

• جلوگیری از هدر رفتن انرژی

• سهولت در نظافت
 

آلاچیق شیشه ای تاشو

حتما بخوانید: درب شیشه ای

 

آلاچیق شیشه ای-آلاچیق های شیشه ای

آلاچیق سازه‌ای چوبی، شیشه‌ای یا فلزی است که سرپناهی برای نشستن در فضای باز در گوشه پارک‌ها، باغ‌ها و .... مورداستفاده قرار می‌گیرد. ایده ساخت آلاچیق شیشه‌ای نزدیک به 400 سال قبل است که در برخی از باغ قصرها ساخته می‌شد که ساختار آن به شکل متداول امروزی نبود و اغلب به‌صورت اتاقکی در وسط باغ برای استراحت نیمروزی استفاده می‌شد. برای ساخت آلاچیق از متریال چوب و فلز استفاده می‌شده که در سالهای اخیر از شیشه برای محصور کردن فضای آلاچیق استفاده می‌شود که در این حالت آلاچیق شیشه‌ای نام می‌گیرد. در ساخت آلاچیق‌های شیشه‌ای باید توجه کرد که طراحی آن باید به گونه باشد که ازنظر زیبایی محیطی دل‌چسب باشد.

• برای ساخت آلاچیق شیشه‌ای اغلب در کنار آب، توده درختان و .... ساخته می‌شود تا زیبایی و استفاده از محیط را افزایش دهد.

آلاچیق‌های شیشه‌ای را می‌توان به شکل‌های دایره، مستطیل و اشکال هندسی دیگر ساخت.

• در فصل گرم سال می‌توانید در صورت داشتن آلاچیق شیشه‌ای ، شیشه‌های ریلی را کنار بزنید.

 

آلاچیق شیشه ای

 

نوع شیشه آلاچیق شیشه ای

شیشه استفاده شده در ساخت آلاچیق شیشه ای، سکورت 10-8 میلی متری می باشدکه از امنیت و مقاومت بالایی برخوردار است. این شیشه ها به صورت ریلی به حرکت در می آیند و باز و بسته می شوند. شیشه ای ریلی در تمامی ابعاد متناسب با آلاچیق شیشه ای شما قابل ساخت و استفاده می باشد. شیشه های سکوریت استفاده شده در آلاچیق شیشه ای تا 95% از ورود صدا و دما به داخل جلوگیری می کنند و میتوان گفت عایق مناسبی برای آلودگی صوتی و هدر رفت دما داخلی می باشد که این امر مطلوبیت فضای داخل را بسیار افزایش می دهد.

 

آلاچیق شیشه ای


حتما بخوانید: ضرورت نصب درب شیشه ای سکوریت

 

شکل گیری ساخت آلاچیق شیشه ای

آلاچیق واژه ای ترکمنی می باشد که نام فارسی آن تارم می باشد ولی در فرهنگ عامه واژه طارم یا(تارم) رواج پیدا کرده.آلاچیق در قوم ترکمن به عنوان خانه سنتی کاربرد داشته که براحتی می توانستند آن را بنا کنند تا در مقابل سرما و گرما ایمن بمانند. همچنین در روستاهای اطراف گیلان از شاخه ها و خوشه های برنج برای ایجاد سقف و چوب های راش به عنوان ستون آلاچیق ها استفاده می شد. در قسمت های غربی کشور و همچنین عشایران هنگام کوچ های فصلی برای درست کردن مکانی با ساخت آسان و سریع از آلاچیق استفاده می کرند به طوری که ابزار استفاده شده از مواد اولیه و طبیعی بود که در محیط زندگیشان یافت می شد استفاده می کردند. اما امروزه با ورود آلاچیق های پیش ساخته و آلاچیق های زیبا و شکیل شیشه ای در روستاها  دیگر به صورت سنتی و دستی آلاچیق ساخته نمی شود. زمان دقیق ساخت و بوجود آمدن آلاچیق شیشه ای مشخص نیست اما در کشورهای اروپایی با توجه به شواهد و قرائن موجود اتاقکی به صورت آلاچیق را در وسط باغات و در محلی دور تر از ساختمان و قصرها بنا می کردند که به منزله استراحت گاه روزانه و موقت، مربوطه به قرن هفدهم میلادی می باشد. با گذشت زمان و توجه بیشتر به استفاده از آلاچیق ها کم کم ساخت و شکل گیری آلاچیق شیشه ای به شکل پیشرفته و امروزی شکل گرفت که شیشه آن از نوع سکوریت آکاردئونی، فریم های چوب مناسب با محیط یا فریم های استیل و... می باشد. شیشه سکوریت عایق دما و صدا می باشد بنابراین امروزه می توان آلاچیق شیشه ای را در طرح ها و مدل های مختلف اجرا کرد.

موارد استفاده از آلاچیق شیشه ای

آلاچیق شیشه ای را می توان در تمامی فضاهای باز متفاوت استفاده کرد. مکانهایی که می توان اشاره کرد:

حیاط منازل مسکونی

رستوران ها و کافه های سنتی که فضای باز و سبز دارند.

 روف گاردن ها 

باغ ها  و تمامی مکان هایی که خود شما خواستار اجرای آلاچیق شیشه ای در آن مکان هستید. 

در حیاط منازل میتوان با اضافه کردن به جبهه جلویی مشرف به حیاط ها یا در کنار استخر، آبنماها و درختان اجرا کرد تا در این صورت زیبایی محیط حیاط دو چندان شود هم بتوان به راحتی و لذت بیشتری از فضای حیاط یا باغ خود در فصول و شرایط جوی متغییر استفاده کرد. به دلیل زیبایی بصری که ایجاد میکند در رستوران ها و کافه ها که فضای باز دارند می توان استفاده کرد تا هم مشریانتان در داخل آلاچیق ها احساس امنیت و آرامش بیشتری داشته باشند و هم باعث ایجاد دکوراسیون زیبا و دید بصری زیبا برای محیط رستوران شما ایجاد گردد. آلاچیق شیشه ای رام یتوان در روف گاردن های محل زندگی یا کار خود نیز احداث کرد که بتوان از فضای سبز و نوین ایجاد شده در پشت بام منزل خود بیشتر لذت برد. رامادر پروژه های آلاچیق شیشه ای زیادی برای ایجاد زیبایی و استفاده بیشتر از فضا در کافه ها و رستوران ها اجرا کرده

مزایای آلاچیق شیشه ای

آلاچیق شیشه ای مزایا بسیاری دارد که میتوان از مهم ترین آنها به: 

ایجاد دید بصری بسیار زیبا در محیط که می تواند در روحیه و شادابی استفاده کنندگان تاثیر فراوان داشته باشد،

 ایجاد فضای دلنشین و هماهنگ با محیط اطراف 

استفاده کامل و مداوم در تمام فصول و شرایط جوی سال

 عایق بودن در برابر صدا و دما

امکان ساخت در طرح ها و اشکال هندسی مختلف از قبیل گرد، مستطیل و...، اشاره کرد.
 

قیمت آلاچیق شیشه ای- قیمت آلاچیق

در تعیین قیمت آلاچیق شیشه ای عوامل مختلفی می تواند دخیل باشد، از این عوامل می توان به  متراژ شیشه آلاچیق، فریم و متعلقات استفاده شده در نصب و ساخت آلاچیق شیشه ای و... اشاره کرد. برای آگاهی از قیمت دقیق آلاچیق شیشه ای باید با کارشنان رامادر صحبت کرده تا بعد از حضور در محل و  اندازه گیری دقیق با اعلام اندازه ها به کارشناسان فروش از قیمت نهایی آن مطلع گردید. قیمت شیشه آلاچیق در رامادر مشابه قیمت شیشه بالکن می باشد.  قیمت آلاچیق بر اساس تمامی معیار ها و مواردی که گفته شد تعین می گردد ولی باید توجه شود که نصب و استفاده از آلاچیق در حیاط ها، فضاهای باز و روف گاردن ها فضای دلنشینی را ایجاد می کند که می توان از فضای آن در تمامی فصول و ساعات استفاده و لذت برد. به طور کلی قیمت آلاچیق در مقابل کاربردی که ارائه می دهد بسیار مقرون به صرفه می باشد.  

 

قیمت آلاچیق شیثشه ای


حتما بخوانید: انواع شیشه بالکن ریلی

 

نصب آلاچیق شیشه ای

به دلیل تمایل زیادی که برای استفاده از آلاچیق شیشه ای وجود دارد اغلب خواستار اجرای این پروژه در محل زندگی و رستوران ها و باغ و ... می باشند. برا اجرا و تحویل آلاچیق شیشه ای، بعد از اندازه گیری دقیق کارشناسان و طراحی و ساخت شیشه ها متناسب با طرح و اندازه های دقیق تکنسین های نصب به محل پروژه ارجاء داده می شوند تا پروژه شما را در کمترین زمان و با کیفیت بالا نصب و تحویل دهند.

 

 

 

 

 

 

تهیه و تنظیم : تحریریه رامادر