شیشه نمایشگاه اتومبیل

دسته بندی ها: مقالات ، انواع شیشه سکوریت

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که با گذر از خیابان ویترین‌های شیشه‌ای براق و چشم‌نواز با شیشه‌های یکدست را دیده باشید. شیشه نمایشگاه ماشین آن‌قدر تمیز و بزرگ هستند که بین تمامی آشفتگی‌های خیابان چشم را به خود می‌نوازند. شفافیت بالای شیشه و ابعاد ابر انسانی آن بیشتر از همه در نگاه اول جلوه می‌کند.

طراحی شیشه نمایشگاه اتومبیل با شیشه‌های معمولی تفاوت‌هایی دارد و طراحی آن باید به‌گونه‌ای باشد که یک ماشین به‌راحتی بتواند داخل بیاید و خارج شود.

 

شیشه نمایشگاه اتومبیل

حتما بخوانید: درب کشویی

 

شیشه نمایشگاه ماشین تقریباً در هر کوچه و خیابانی به چشم می‌خورد و درب‌های آن می‌تواند هم‌دستی و هم اتوماتیک باشد. معمولاً چنین هزینه‌هایی برای خیابان‌های پرتردد و جاهایی است که نقاط کانونی محسوب شده و در معرض دید پیاده و سواره‌های بیشتری قرار می‌گیرند.

این درب‌های عریض و شیشه‌های یکپارچه را می‌توان به‌عنوان شیشه نمایشگاه مبلمان، نمایشگاه اتومبیل، نمایشگاه فروش محصولات فصلی، فرش‌فروشی‌ها و بازارچه‌های تجاری بزرگ و ... استفاده کرد.

 

شیشه نمایشگاه

 

از دوران باستان استفاده از مقیاس بزرگ و بناهای عظیم به‌نوعی قدرت و شکوه پادشاهان را به رخ می‌کشید و همین عظمت به نسل جدید و مدرنیته انتقال یافت. با این تفاوت که امروزه این عظمت را با نماهای شیشه‌ای عظیم و شیشه‌های غول‌پیکر به رخ می‌کشند. ناگفته نماند که این شکوه باعث جلب نگاه و درنتیجه تحریک مشتری برای ورود به این نمایشگاه‌ها است و خود به‌نوعی می‌تواند جاذب مشتریان برای بازدید از محصولاتشان باشد.

 

شیشه نمایشگاه

حتما بخوانید: درب اتوماتیک

 

ویژگی‌های کلی شیشه نمایشگاه اتومبیل در یک نگاه:

• شفافیت بالای شیشه‌های نمایشگاهی به‌طوری‌که از فاصله دور بتوان درون نمایشگاه را به‌وضوح دید.

• یکپارچه بودن شیشه‌ها نمایشگاه و ابعاد بزرگ آن‌ها به‌طوری‌که شیشه‌ها یک‌تکه به نظر می‌رسند.

• مقاومت بالای شیشه نمایشگاه در مقابل باد، برخورد اجسام و تکان‌های نسبتاً شدید

• درب‌های بسیار بزرگ به عرض حدودی 240 تا 300 سانتی‌متر

• صرفه‌جویی در مصرف انرژی با توجه به شیشه‌های عظیم‌الجثه

 

شیشه نمایشگاه اتومبیل

 

شیشه نمایشگاه ماشین پروانه‌ای

شیشه نمایشگاه ماشین پروانه‌ای یا لولایی می‌تواند به‌صورت یک درب و یک ثابت یا دو درب و دو عدد شیشه ثابت باشد، درب‌های لولایی معمولاً با 2 یا چند عدد لولا به شیشه متصل شده و به‌صورت 90 درجه باز می‌شوند. 

شیشه نمایشگاه ماشین پروانه‌ای جهت ایجاد نمایی بهتر می‌تواند بافریم هم قابل‌اجرا باشد و قابل‌رقابت باهم نوعان خود است. فریم علاوه بر ظاهر زیبایی که دارد عایق خوبی در برابر سرما و گرما بوده و در صورت استفاده آبی به داخل فضا نفوذ نمی‌کند.

شرکت رامادر عرضه‌کننده انواع درب‌های لولایی برای نمایشگاه بوده و در مدل‌های مختلف قابل‌عرضه است. شیشه نمایشگاه ماشین پروانه‌ای استحکام بسیار بالایی دارد و بازشوی آن به‌اندازه کل عرض درب می‌باشد.

 

شیشه نمایشگاه لولایی

حتما بخوانید: درب لولایی

 

شیشه نمایشگاه آکاردئونی- شیشه نمایشگاه ماشین تاشو

شیشه نمایشگاه آکاردئونی مثل تمامی شیشه‌های آکاردئونی ریلی بوده و به حالت کشویی جمع می‌شود. کاربرد شیشه نمایشگاه ماشین تاشو برای درب‌های بسیار عریض است که عرض دهنه از حالت استاندارد خارج‌شده و درب‌های ریلی و پروانه‌ای پاسخگوی چنین عرضی نیستند.

شیشه نمایشگاه ماشین تاشو می‌تواند به یک‌طرف یا به دو طرف جمع شود و درب‌ها می‌توانند 2 عدد و بالاتر باشند. درصورتی‌که تعداد درب‌ها از 3 عدد به بالا رفت بهتر است دو طرف بازشو باشند؛ چون زمانی که درب نمایشگاه باز باشد بیشتر وزن شیشه روی یک قسمت است و آستانه تحمل درب کم می‌شود. درواقع زمانی که وزن در یک‌طرف افزایش یابد از عمر مفید شیشه نمایشگاه ماشین تاشو کاسته می‌شود.

 

شیشه نمایشگاه تاشو

 

شیشه نمایشگاه اسپایدر

شیشه نمایشگاهی به دلیل هزینه بالا همیشه در طبقه همکف که در معرض دید عموم قرار دارد اجرا می‌شود اما گاهی کارفرمایان تمامی طبقات را با شیشه نمایشگاه طراحی کرده و از نماهای سلب استفاده نمی‌کنند، شیشه نمایشگاه اسپایدر در این حالت استفاده می‌شود و نمایی خیره‌کننده دارد.

شیشه نمایشگاه اسپایدر بدون فریم ساخته می‌شود و از دور به‌صورت یک نمای شیشه‌ای یکدست و سرتاسری خودنمایی می‌کند. قطعات شیشه‌ای توسط یوچنل های اسپایدری (چنگک‌ها) به هم متصل شده و این یوچنل ها شیشه‌ها را کامل به هم چسبانده و محکم نگه می‌دارند.

 

شیشه نمایشگاه اسپایدر

 

یوچنل یا چنگک اسپایدری همانند عنکبوتی بر روی شیشه پهن‌شده و از 4 طرف شیشه را به محاصره درمی‌آورد، علت نام اسپایدر هم به دلیل همین عملکرد آن است.

در شیشه نمایشگاه اسپایدر تمامی شیشه‌ها ثابت بوده و از نمای داخلی به‌وسیله یوچنل به هم متصل شده‌اند. شیشه‌های مورداستفاده برای شیشه نمایشگاه اسپایدر بیشتر سکوریت 10 میلی‌متر بوده اما برای استحکام بیشتر می‌توان از شیشه لمینیت هم استفاده کرد.

 

شیشه نمایشگاه اسپایدر

 

شیشه نمایشگاه ماشین ریلی- درب نمایشگاه ماشین ریلی

یکی از درب‌های شیشه نمایشگاه ماشین ریلی است که به دو صورت دستی و اتوماتیک مورداستفاده قرار می‌گیرد. در نمایشگاه ماشین ریلی در هنگام باز شدن کاملاً بر روی شیشه کناری قرارگرفته و بیشترین بازشو را به شما می‌دهد. ازنظر ظاهری به دلیل همپوشانی که با شیشه‌های کناری دارد بسیار شکلی است و کمترین فضا را در هنگام باز شدن به خود اختصاص می‌دهد.

درب نمایشگاه ماشین ریلی می‌تواند فریم دار و بدون فریم باشد، اما درب‌های فریم دار ظاهری زیباتر از حالت فریم لس دارند. فریم شیشه نمایشگاه ماشین ریلی می‌تواند در عرض‌های مختلف باشد، جنس فریم‌های قابل‌استفاده برای این درب‌ها معمولاً آلومینیوم است اما می‌توان با یک روکش ورقه‌ای براق یا مات جلوه خاصی به این درب‌ها داد.

 

شیشه نمایشگاهی

 

قیمت شیشه نمایشگاه اتومبیل

قیمت شیشه نمایشگاه اتومبیل با توجه به نوع درب انتخابی و شیشه مورداستفاده متفاوت است. برای مثال شیشه‌های نمایشگاه آکاردئونی قیمت بالاتری دارند، و درب‌های ریلی نیز نسبت به درب‌های آکاردئونی از قیمت بالاتری برخوردارند.

قیمت شیشه نمایشگاه اتومبیل درصورتی‌که از شیشه اسپایدری استفاده کند بالاتر از شیشه‌های فریم دار معمولی است.

 

شیشه نمایشگاه ماشین

 

تهیه و تنظیم: تحریریه رامادر

آیا این نوشته را دوست داشتید؟