نرده دور وید

دسته بندی ها: نرده استیل ، مقالات

وید به معنی فضاهای بازی است که جهت دید بهتر و مرتفع نشان دادن سقف ایجاد می‌شود، درواقع فضاهای توخالی که جهت دید بهتر به فضای طبقات بالایی و بلند کردن سقف در خانه‌ها ایجاد می‌شوند وید نام دارند که سبب ایجاد یک فضای دل‌باز می‌شوند. اصلاح نرده وید یا نرده دور وید نیز متشکل از تعاریف وید است.

نرده دور وید یا نرده وید در داخل منزل و برای دسترسی به سایر طبقات است و باید دید را گسترش دهد پس معمولاً نرده وید از گوشه‌ای به گوشه دیگر به حالت خم و یا خط صاف کشیده شده و سقف ندارد.

نرده شیشه ای

درجایی که از نرده دور وید استفاده می‌شود معمولاً سقف شیشه‌ای کارشده تا حداکثر نور به داخل محیط بتابد؛ در مرکز مال‌های تجاری بزرگ و ویلاهای مدرن از ایده نرده دور وید بسیار استفاده می‌شود. نکته مهم در رابطه با استفاده از نرده دور وید مساحت اشغال‌شده توسط نرده‌ها است که معمار باید با ترفندهای مختلف کمترین فضای پرت را به وجود بیاورد.

نرده وید به دلیل استفاده از شیشه نشکن امنیت بسیار بالایی دارد و در برابر ضربه و فشار مستحکم است.

نرده دور وید

نرده شیشه ای-نرده راه ‌پله-kvni adai hd-kvni vhi \gi

در منازلی که از نمای سرتاسری شیشه استفاده‌شده باشد، باغ ویلاهای با نمای شیشه‌ای و سایر اماکنی که نمای شیشه ‌ای دارند به دلیل همخوانی بافت از نرده شیشه ‌ای استفاده فراوان می‌شود. نرده راه پله پرکاربردترین استفاده در انواع نرده شیشه ای است.زیرا راهروها و نقاط اتصالی در فضا در معرض دید عموم قرارگرفته و همین امر سبب می‌شود تا نرده راه پله به‌عنوان نقطه مهم فضا با نرده شیشه ای خود را نمایان سازد. درصورتی‌که نور به فضا دسترسی داشته باشد انعکاسش در تابش آفتاب به نرده راه‌پله نمایی قابل‌توجه ایجاد می‌کند.

نرده راه پله

نرده شیشه ای و بلاخص نرده راه‌ پله انواع مختلفی دارد که به‌اختصار به توضیح آن‌ها می‌پردازیم:

• نرده شیشه ای فیکس پوینت: که در این حالت شیشه توسط پولکی یا پیچ‌های فلزی که در داخل شیشه ایجادشده مهار می‌شود. شیشه در این حالت باید قبل از سکوریت شدن سوراخ شود. در این روش پوینت‌ها معمولاً در معرض دید نیستند و نرده شیشه ای بسیار زیبا جلوه می‌نماید.

• نرده تمام شیشه ای: در این مدل نرده نمای یکدست و تمام شیشه داشته و شیشه‌ها توسط فریم‌هایی که در کف زمین فیکس شده‌اند قرار می‌گیرد. تکه‌های شیشه به‌وسیله چسب به هم متصل می‌شوند.

• نرده شیشه ای اسپیگت: این مدل از نرده بسیار شکیل و مستحکم است و توسط پایه‌های سوزنی شکل در زمین فیکس می‌شود. در استخرها از این مدل شیشه بسیار استفاده می‌شود.

• نرده شیشه ای با پایه شیشه گیر: در این مدل بین هرکدام از قطعات شیشه‌ای یک‌پایه استیل قرارگرفته و شیشه‌ها توسط بست به پایه‌های کناری متصل می‌شوند.

نرده شیشه ای اسپیگت

نمای اسپایدر-شیشه اسپایدر-klhd hs\hdnv-adai hs\hdnv

نمای اسپایدر علاوه بر گیرای خاصی که ایجاد می‌کند طول عمر بسیار بالایی نیز دارد. مقاومت نمای اسپایدر در مقایسه با نمای کامپوزیت و سایر نماهای مدرن دیگر مشخص می‌شود. از طرفی علاوه بر این ویژگی‌ها در مراکز تجاری و داری که ملزم به استفاده از نمای شیشه ای جهت انعطاف‌پذیری فضا هستند نمای اسپایدر گزینه‌ای مناسب است.

یراق‌آلات مورداستفاده در شیشه اسپایدر همگی از جنس استیل ضدزنگ و بادوام هستند که در مقابل با هر شرایط آب و هوایی بادوام بوده و نمایی پنهان دارند؛ یعنی از بیرون شیشه‌ها یکدست دیده‌شده و هیچ‌گونه اغتشاش بصری در آن‌ها موجود نیست. در ساخت شیشه اسپایدر رامادر، از شیشه 10 میلی‌متر و به‌تدریج ضخامت‌های بالاتری جهت کاربری‌های ویژه‌تر استفاده می‌شود.

نمای اسپایدر

نصب شیشه اسپایدر به سهولت صورت نمی‌پذیرد و در هنگام انتخاب نمای اسپایدر حتماً توجه داشته باشید که از شرکت‌های با رزومه قوی درزمینهٔ شیشه اسپایدر استفاده نمایید؛ تا از بهترین کیفیت بهره‌مند شوید.

شیشه اسپایدر توسط یوچنل و چنگک‌های اسپایدری مهارشده و شیشه‌ها کاملاً در کنار هم فیکس می‌شوند. جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به نحوه نصب و یراق‌آلات شیشه اسپایدر از مشاوره رایگان کارشناسان ما در شرکت رامادر بهره‌مند شوید.

شیشه اسپایدر

یوچنل شیشه ای-یوچنل-نمای یوچنل-پروفیل یوچنل-فریم لس یو چنل-یوچنل چیست-d, ]kg adai hd-d,]kg-klhd d,]kg-\v,tdg d,]kg-tvdl gs d,]kg-d,]kg ]dsj

در پاسخ به این سؤال که یوچنل چیست و چه ویژگی‌های دارد می‌توان گفت یک سیستم نمای مدرن است که به دلیل عدم استفاده از فریم و همچنین کاهش بار مرده وارده بر ساختمان بسیار متداول گردیده است. فریم لس یوچنل نامی است که برای نمای یوچنل استفاده می‌شود، نمای یوچنل در مراکز تجاری واداری بزرگ، هتل‌ها و اماکن مهم شهری که نمای سرتاسر شیشه‌ای دارد به کار می‌رود.

یوچنل شیشه ای

نمای یوچنل به دو روش قابلیت اجرا دارد.

1. درروش اول آماده‌سازی، تمامی اجزا ازجمله پروفیل یوچنل و تمامی شیشه‌ها در کارخانه آماده و سرهم‌بندی شده و به محل پروژه منتقل می‌شود. در این روش امکان بازنگری در پروژه وجود دارد و در صورت ایراد در بخشی به‌راحتی می‌توان اصلاحات را انجام داد.اما به دلیل هزینه‌بر بودن انتقال فریم لس یوچنل از کارخانه به محل تولید کمتر اجرا می‌شود.

2. روش دوم و روش متداول به این صورت است که اول زیرسازی به‌طور کامل انجام می‌شود، سپس پروفیل یوچنل در چهارچوب نمای یوچنل جهت استحکام کار نصب می‌شود. در مرحله بعد شیشه‌ها با استفاده از پیچ و پولکی بر روی پروفیل یوچنل نصب‌شده و با چسب مخصوص به هم می‌چسبند. به این صورت، نمای یوچنل به‌صورت شیشه‌های یکدست خود را نشان می‌دهد. دلیل استفاده از اصطلاح فریم لس یوچنل همین نمای یکدست و عاری از فریم شیشه است.

یوچنل

برخی از محاسن یوچنل شیشه ای که  سبب انتخاب این مدل از نرده، در بین رقیبان خود شده است که عبارت‌اند از:
• هزینه استفاده بسیار کم نسبت به نماهای مشابه 
• زیبایی خیره‌کننده به دلیل استفاده از فریم لس یوچنل
• ماندگاری بسیار بالا به دلیل کاستن از بار وارده بر ساختمان
• تنوع در انتخاب طرح و رنگ شیشه های یوچنل
• نصب بسیار سریع و حداقل زمان نسبت نمای کامپوزیت و سنگی
• استفاده از شیشه‌های یکدست و کنار هم در نمای یوچنل

یوچنل فریم لس

هندریل-هندریل شیشه ای-iknvdg-iknvdg adai hd

نوعی از حفاظ که با ورود دنیای مدرن گسترش‌یافته است و با استناد می‌توان گفت هندریل همان تکمیل‌شده گارد ریل‌های کنار جاده ایست. هندریل شیشه ای ترکیب هندریل مذکور با شیشه است که در دنیای امروزی به‌شدت استقبال می‌شود. دلیل استفاده فراوان از هندریل شیشه ‌ای می تواند رنگ شیشه باشد چراکه بی‌رنگ بودن شیشه عاملی مهم در استقبال آن در دنیای دکوراسیون داخلی شده، شفافیت شیشه یا کدر نبودن آن دلیلی دیگر بر استفاده از هندریل شیشه ای است. عبور نور از شیشه و دیده شدن داخل فضا از خارج، این جذابیت را چند برابر کرده و روزبه‌روز بر طرفداران استفاده از هندریل شیشه ای می افزاید.

نمای شیشه ای

استحکام هندریل، دلیل اضافه بر علت استفاده از هندریل شیشه ای است. شیشه را جهت استحکام بالاتر می‌توان به‌صورت لمینیت و چندلایه به کاربرد تا بیشترین استحکام را داشته باشد.

هندریل شیشه ای مناسب جهت استفاده در انواع هتل‌ها، پاساژها تجاری، جهت استفاده به‌صورت جان‌پناه و مناسب انواع روف گاردن و بام رستوران‌ها است.

هندریل شیشه ای

قیمت اسپایدر-قیمت نمای یوچنل-rdlj hs\hdnv-rdlj klhd d,]kg

قیمت اسپایدر بستگی به جنس و مرغوبیت استیل مورداستفاده در نمای اسپایدر دارد. شیشه مورداستفاده و رنگ شیشه و مهم‌تر از آن جنس شیشه مورداستفاده نیز اهمیت فراوانی در بررسی قیمت اسپایدر دارد.
قیمت نمای یوچنل همان‌طور که گفته شد بستگی به روش اجرای آن دارد. درروش دوم معمولاً قیمت کمتری جهت اجرای نمای یوچنل نسبت به روش دوم وجود دارد.
جهت اطلاع از قیمت نمای  یوچنل و همچنین قیمت اسپایدر می‌توانید با مشورت از کارشناسان برجسته ما، برآوردی از هزینه پروژه قبل از اجرا داشته باشید.

آیا این نوشته را دوست داشتید؟