نرده دور وید

دسته بندی ها: اجرا و نصب انواع نرده استیل | جدیدترین قیمت نرده استیل 1401 ، مقالات

نرده شیشه ای

 

در این صفحه از نرده دور وید با موارد زیر آشنا شوید:

 

وید به معنی فضاهای بازی است که جهت دید بهتر و مرتفع نشان دادن سقف ایجاد می‌شود، در واقع فضاهای تو خالی که جهت دید بهتر به فضای طبقات بالایی و بلند کردن سقف در خانه‌ها ایجاد می‌شوند وید نام دارند که سبب ایجاد یک فضای دل‌باز می‌شوند. اصلاح نرده وید یا نرده دور وید نیز متشکل از تعاریف وید است.
نرده دور وید یا نرده وید در داخل منزل و برای دسترسی به سایر طبقات است و باید دید را گسترش دهد پس معمولاً نرده وید از گوشه‌ای به گوشه دیگر به حالت خم و یا خط صاف کشیده شده و سقف ندارد.
درجایی که از نرده دور وید استفاده می‌شود معمولاً سقف شیشه‌ای کار شده تا حداکثر نور به داخل محیط بتابد؛ در مرکز مال‌های تجاری بزرگ و ویلاهای مدرن از ایده نرده دور وید بسیار استفاده می‌شود. نکته مهم در رابطه با استفاده از نرده دور وید مساحت اشغال ‌شده توسط نرده‌ها است که معمار باید با ترفندهای مختلف کمترین فضای پرت را به وجود بیاورد.
نرده وید به دلیل استفاده از شیشه نشکن امنیت بسیار بالایی دارد و در برابر ضربه و فشار مستحکم است.

نرده شیشه ای

یوچنل چیست | یوچنل | پروفیل یوچنل | فریم لس یوچنل

در پاسخ به این سؤال که یوچنل چیست و چه ویژگی‌های دارد می‌توان گفت یک سیستم نمای مدرن است که به دلیل عدم استفاده از فریم و همچنین کاهش بار مرده وارده بر ساختمان بسیار متداول گردیده است. فریم لس یوچنل نامی است که برای نمای یوچنل استفاده می‌شود، نمای یوچنل در مراکز تجاری و اداری بزرگ، هتل‌ها و اماکن مهم شهری که نمای سرتاسر شیشه‌ای دارد به کار می‌رود.
برخی از محاسن یوچنل شیشه ای که  سبب انتخاب این مدل از نرده، در بین رقیبان خود شده است که عبارت‌اند از:

  • هزینه استفاده بسیار کم نسبت به نماهای مشابه 
  • زیبایی خیره‌کننده به دلیل استفاده از فریم لس یوچنل
  • ماندگاری بسیار بالا به دلیل کاستن از بار وارده بر ساختمان
  • تنوع در انتخاب طرح و رنگ شیشه های یوچنل
  • نصب بسیار سریع و حداقل زمان نسبت نمای کامپوزیت و سنگی
  • استفاده از شیشه‌های یکدست و کنار هم در نمای یوچنل

نرده شیشه ای

یوچنل شیشه ای

نمای یوچنل به دو روش قابلیت اجرا دارد.
1. درروش اول آماده‌سازی، تمامی اجزا ازجمله پروفیل یوچنل و تمامی شیشه‌ها در کارخانه آماده و سرهم‌بندی شده و به محل پروژه منتقل می‌شود. در این روش امکان بازنگری در پروژه وجود دارد و در صورت ایراد در بخشی به‌راحتی می‌توان اصلاحات را انجام داد. اما به دلیل هزینه ‌بر بودن انتقال فریم لس یوچنل از کارخانه به محل تولید کمتر اجرا می‌شود.
2. روش دوم و روش متداول به این صورت است که اول زیرسازی به‌طور کامل انجام می‌شود، سپس پروفیل یوچنل در چهارچوب نمای یوچنل جهت استحکام کار نصب می‌شود. در مرحله بعد شیشه‌ها با استفاده از پیچ و پولکی بر روی پروفیل یوچنل نصب‌شده و با چسب مخصوص به هم می‌چسبند. به این صورت، نمای یوچنل به‌صورت شیشه‌های یکدست خود را نشان می‌دهد. دلیل استفاده از اصطلاح فریم لس یوچنل همین نمای یکدست و عاری از فریم شیشه است.

نرده شیشه ای

نرده شیشه ای

در منازلی که از نمای سرتاسری شیشه استفاده ‌شده باشد، باغ و ویلاهایی با نمای شیشه‌ای و سایر اماکنی که نمای شیشه ‌ای دارند به دلیل همخوانی بافت از نرده شیشه ‌ای استفاده فراوان می‌شود. نرده شیشه ای راه پله پرکاربردترین استفاده در انواع نرده شیشه ای است. زیرا راهروها و نقاط اتصالی در فضا در معرض دید عموم قرار گرفته و همین امر سبب می‌شود تا نرده راه پله به‌عنوان نقطه مهم فضا با نرده شیشه ای خود را نمایان می سازد. درصورتی‌ که نور به فضا دسترسی داشته باشد انعکاسش در تابش آفتاب به نرده راه‌ پله نمایی قابل ‌توجه ایجاد می‌کند.
نرده شیشه ای انواع مختلفی دارد که به ‌اختصار به توضیح آن‌ها می‌پردازیم:

  1. نرده شیشه ای فیکس پوینت: در این حالت شیشه توسط پولکی یا پیچ‌های فلزی که در داخل شیشه ایجادشده مهار می‌شود. شیشه در این حالت باید قبل از سکوریت شدن سوراخ شود. در این روش پوینت‌ها معمولاً در معرض دید نیستند و نرده شیشه ای بسیار زیبا جلوه می‌نماید.
  2. نرده تمام شیشه ای: در این مدل نرده نمای یکدست و تمام شیشه داشته و شیشه‌ها توسط فریم‌هایی که در کف زمین فیکس شده‌اند قرار می‌گیرد. تکه‌های شیشه به‌وسیله چسب به هم متصل می‌شوند.
  3. نرده شیشه ای اسپیگت: این مدل از نرده بسیار شکیل و مستحکم است و توسط پایه‌های سوزنی شکل در زمین فیکس می‌شود. در استخرها از این مدل شیشه بسیار استفاده می‌شود.
  4. نرده شیشه ای با پایه شیشه گیر: در این مدل بین هرکدام از قطعات شیشه‌ای یک‌پایه استیل قرار گرفته و شیشه‌ها توسط بست به پایه‌های کناری متصل می‌شوند.

نرده شیشه ای

هندریل | هندریل شیشه ای

هندریل، نوعی از حفاظ است که با ورود دنیای مدرن گسترش ‌یافته و با استناد می‌توان گفت هندریل همان تکمیل ‌شده گارد ریل‌های کنار جاده ایست. هندریل شیشه ای ترکیب هندریل مذکور با شیشه است که در دنیای امروزی به‌شدت استقبال می‌شود. دلیل استفاده فراوان از هندریل شیشه ‌ای می تواند رنگ شیشه باشد چرا که بی‌رنگ بودن شیشه عاملی مهم در استقبال آن در دنیای دکوراسیون داخلی شده، شفافیت شیشه یا کدر نبودن آن دلیلی دیگر بر استفاده از هندریل شیشه ای است. عبور نور از شیشه و دیده شدن داخل فضا از خارج، این جذابیت را چند برابر کرده و روزبه‌روز بر طرفداران استفاده از هندریل شیشه ای می افزاید.
استحکام هندریل، دلیل اضافه بر علت استفاده از هندریل شیشه ای است. شیشه را جهت استحکام بالاتر می‌توان به‌صورت لمینیت و چندلایه به کاربرد تا بیشترین استحکام را داشته باشد.
هندریل شیشه ای مناسب جهت استفاده در انواع هتل‌ها، پاساژها تجاری، جهت استفاده به‌صورت جان‌پناه و مناسب انواع روف گاردن و بام رستوران‌ها است.
نرده شیشه ای

آیا این نوشته را دوست داشتید؟