شیشه گلخانه

دسته بندی ها: مقالات ، تراس شیشه ای

گلخانه ها برای نگه‌داری گیاهان و گل‌ها تعبیه‌شده‌اند که نسبت به سرمای زیاد و حتی گرمای بیش‌ازاندازه واکنش نشان داده و پژمرده می‌شوند. بنابراین نوع شیشه مورداستفاده در گلخانه برای حفظ دمای گلخانه از اهمیت بسزایی برخوردار است. شیشه گلخانه یکی از پوشش‌های مورداستفاده برای گلخانه بوده و پوشش‌های دیگری نیز متداول است. اما مبحث پرداخته‌شده به گلخانه در این متن حول پوشش شیشه گلخانه می‌چرخد و به‌طور تخصصی درباره شیشه گلخانه‌ای صحبت خواهیم داشت.

شیشه سابقه‌ای دیرینه داشته که در ابتدا برای ساخت اشیاء تزئینی و ظرف و ظروف شیشه ای استفاده می‌شود. اما در اثر گذشت زمانی طولانی شیشه مصارف بسیاری ازجمله در ساختمان داشته و امروز برای ساخت آلاچیق و گلخانه شیشه ای نیز از آن استفاده می‌شود.

 

شیشه گلخانه

حتما بخوانید: شیشه هوشمند

 

شیشه گلخانه با شیشه مورداستفاده در ساختمان و وسایل تزئینی مقداری متفاوت بوده و برای استحکام بیشتر شیشه، معمولاً شیشه خام را استفاده نکرده بلکه به‌جای آن از شیشه گلخانه سکوریت شده استفاده می‌نمایند. ویژگی‌هایی که یک شیشه گلخانه باید داشته باشد تا بتواند گل‌ها و گیاهان را سالم‌تر نگه‌داری نماید عبارت‌اند از:

• انتقال نور کافی

• انتقال یو وی مناسب

• عایق‌بندی متناسب

بنابراین بهترین و استانداردترین شیشه برای شیشه گلخانه، دارای ضخامت 4 میل سکوریت هست. میزان انتقال نور در شیشه گلخانه استاندارد نود درصد بوده و در برابر سرما و حرارت از مقاومت نسبی برخوردار است.

 

شیشه گلخانه

'gohki adai hd-adai 'gohki hd

گلخانه شیشه ای-شیشه گلخانه ای

ارتفاع و عرض گلخانه شیشه ای متغیر بوده و استاندارد خاصی ندارد. اما در حالت عادی بین 8تا 6 متر عرض گلخانه و 4 تا 6 متر ارتفاع زیر ناودانی بوده که با ناودانی حدود یک متر ارتفاع ان افزایش می‌یابد. ستون‌های مورداستفاده در گلخانه باید به‌اندازه‌ای محکم باشند که وزن شیشه ها را به‌راحتی تحمل نموده و در مقابل باد و شرایط جوی استحکام کافی داشته باشند.

مهم‌ترین اصل برای گلخانه شیشه ای ستون‌های آهنی آن می‌باشد که باید به آن توجه بسیاری شود زیرا شیشه وزن بالایی دارد و اگر ستون‌های گلخانه دارای استحکام کافی نباشد فرومی‌ریزد.

 

شیشه گلخانه ای

 

امروزه گلخانه شیشه ای پیش‌ساخته نیز در بازار موجود است که برای فضاهای کوچک و مصارف خانگی است.ابعاد گلخانه شیشه ای کوچک بوده و حدود 3متر عرض و ارتفاع دارند. درصورتی‌که قصد خرید این گلخانه کوچک دارید پیشنهاد ما این است که از شیشه گلخانه ای پیش‌ساخته استفاده نمایید.

شیشه گلخانه ای مورداستفاده برای ساخت گلخانه مقاومت بیشتری نسبت به پوشش‌های پلاستیکی دارد. زیرا پوشش پلاستیکی به دلیل عبور اشعه ماوراءبنفش باعث پژمرده شدن گل‌ها شده و درنتیجه در مقابل تابش شدید آفتاب نیز بسیار سریع پوسیده‌شده و از عمر کمی برخوردار است. اما گلخانه شیشه ای این‌گونه نبوده و درصورتی‌که زیرسازی درستی برای آن در نظر گرفته شود بسیار مقاوم خواهد بود.

 

گلخانه شیشه ای

حتما بخوانید:آینه کاری منزل

 

مزایای کلی استفاده از پوشش شیشه گلخانه ای به‌جای سایر پوشش‌ها:

• طول عمر بیشتر شیشه گلخانه ای در برابر شرایط جوی

• عبور نور و سرمای کنترل‌شده برای مراقبت از گل و گیاهان گلخانه ای

• نصب سریع و حرفه‌ای در هر جا اهم از پشت‌بام، باغ و حیاط خانه

• ایجاد وضوح دید به داخل گلخانه و زیباتر ساختن منظر ظاهری

 

شیشه گلخانه

adai fvhd 'gohki

شیشه برای گلخانه

شیشه برای گلخانه امری مهم تلقی می‌شود چراکه ازنظر عایق‌بندی فضای درون گلخانه و رسیدن نور خورشید به میزان کافی و حتی کنترل سرمای محیط نقش مهمی را دارا هستند.

همان‌طور که گفته شد استانداردترین شیشه برای گلخانه شیشه 4 میلی‌متر است که برای مقاومت بیشتر بهتر سات آن را سکوریت نمود. شاید برایتان سؤال پیش بیاید که شیشه برای گلخانه را از کجا و چگونه تهیه نمایید؟ جواب ساده است. شیشه‌های باکیفیت بسیار بالا و درعین‌حال شفاف را از ما بخواهید. باافتخار اعلام می‌نماییم که شرکت رامادر در راستای خدمت‌رسانی به شما مشتریان گرامی اولین و بزرگ‌ترین کارخانه تولید انواع شیشه سکوریت و شیشه برای گلخانه را تولید می‌نماید که این شیشه ها از کیفیت فوق‌العاده‌ای برخوردار هستند؛ به‌گونه‌ای که شیشه برای گلخانه ما به‌عنوان یک برند اصلی درزمینهٔ شیشه های سکوریت شناخته‌شده و افرادی که در این زمینه تخصصی دارند محال است که کیفیت محصولات ما را تائید ننمایند.

ابعاد برش شیشه برای گلخانه باید متناسب با آهن‌کشی و ستون گزاری کار شما مشخص گردد. بنابراین اولین کار برای ساخت گلخانه شاسی کشی آن می‌باشد و سپس با توجه به فاصله بین هر دو ستون افقی و عمودی باید ابعاد شیشه برای گلخانه را مشخص نمود.

 

شیشه برای گلخانه

shoj 'gohki nv fhg;k

ساخت گلخانه در بالکن

یکی از ایده‌های بسیار جالبی که امروزه بسیار متداول گردیده و افراد بسیاری حتی کسانی که از گلخانه برای منبع درآمدی خود استفاده نمی‌کنند ساخت گلخانه در بالکن است.

ساخت گلخانه در بالکن راهی برای رهایی از فضای سلب و یکدست بالکن می‌باشد. زیرا می‌توان به‌جرئت گفت از بیشتر بالکن‌های ما استفاده‌ای نمی‌شود. از طرفی با تقلیل فضای خانه‌ها و متداول شدن شیوه آپارتمان‌نشینی دیگر فضایی برای پرورش گل و گیاه در خانه وجود ندارد و این زیبایی‌های طبیعی در زندگی امروزی بسیار کمرنگ شده است. با دنبال راهکار این مسئله استفاده از فضاهای پرت و غیرقابل استفاده در منزل ازجمله بالکن‌ها برای ساخت گلخانه در بالکن پیشنهاد خوبی می‌باشد.

 

ساخت گلخانه در بالکن

 

ساخت گلخانه در بالکن بسیار راحت بود و مانند سایر گلخانه نیاز به یک شاسی کشی در جبهه جلویی فضا بوده و به‌راحتی می‌توان یک گلخانه کوچک در منزل داشت. از طرفی اگر ساخت گلخانه در بالکن برایتان فراهم نیست راهکار پیشنهادی دوم ما استفاده از فضای پشت‌بام برای ساخت بالکن است. در این روش دورتادور گلخانه شمارا شیشه احاطه کرده و بسیار ایده خوبی است. یکی از راه‌های ساخت شیشه گلخانه در پشت‌بام استفاده از گلخانه های شیشه ای پیش‌ساخته و راه دوم استفاده از شیشه بالکن گلخانه ای است که در ادامه به شرح آن می‌پردازیم.

 

شیشه گلخانه

حتما بخوانید: شیشه گلخانه

adai fhg;k fvhd 'gohki-adai fhg;k 'gohki hd

شیشه بالکن برای گلخانه-شیشه بالکن گلخانه ای

نام شیشه بالکن برای گلخانه را حتماً شنیده‌اید. شیشه بالکن به شیشه‌های تاشویی گفته می‌شود که قابلیت باز و بسته شدن را داشته باشد. درباره ساخت بالکن در گلخانه صحبت شد و همچنین ایده ایجاد گلخانه بر روی پشت‌بام را مطرح نمودیم؛ اما الآن می‌خواهیم پیشنهادی را برای ساخت شیشه بالکن گلخانه ایمطرح نماییم. پس لطفاً توضیحات این بند را تا انتها مطالعه بفرمایید.

ساده‌ترین راه ساخت گلخانه در بالکن استفاده از اهنکشی و شیشه‌های ثابت است، اما انتقادی که بر این روش وارد است این است که با بستن بالکن هوایی برای تعویض نیست. این موضوع بسیار حیاتی است و تنها راه‌حل آن استفاده از شیشه بالکن گلخانه ای است که علاوه بر تعویض هوای منزل شما یک گلخانه زیبا نیز خواهید داشت.

 

شیشه بالکن برای گلخانه

 

شیشه بالکن برای گلخانهتماماً بازشده و در فصل‌های معتدل هوا به‌راحتی به داخل منزل شما نفوذ خواهد نمود. ابعاد شیشه بالکن گلخانه ای از عرض حدودی 60 سانتی‌متر و ارتفاع تا240 سانتی‌متر موجود است و در رنگ‌های مختلفی می‌توانید آن را سفارش دهید. شیشه بالکن برای گلخانه را بر روی پشت‌بام نیز می‌توانید نصب نمایید و حتی از آن به‌عنوان یک آلاچیق شیشه ای نیز استفاده کنید. پروفیل‌های مورداستفاده در ساخت شیشه بالکن برای گلخانه از جنس آلومینیوم است و در هنگام بسته شدن درب‌ها کاملاً چفت شده و در برابر هرگونه سرما و گرمایی عایق‌بندی می‌شود.

 

شیشه برای گلخانه

Nnvf adai hd 'gohki-nvf adai hd s;,vdj 'gohki

درب شیشه ای گلخانه-درب شیشه ای سکوریت گلخانه

درب گلخانه بخش جدایی‌ناپذیر از فضای گلخانه است که باید به آن توجه ویژه‌ای داشت. زیرا شیشه‌های ثابت مورداستفاده در ساخت گلخانه ازنظر هوابندی، کاملاً عایق بوده و مشکلی در تغییر دمای شدید وجود ندارد. نکته قابل‌توجه درب شیشه ای گلخانه است که حتماً باید آن را هوا بند نمود.

درب شیشه ای سکوریت گلخانه از این نظر حائز اهمیت است که در صورت بازماندن درب دمای محیط گلخانه به‌هم‌خورده و از حالت تعادل خارج می‌شود. همچنین اگر هوا را از خود عبور دهد باعث به هم ریختن دمای گلخانه خواهد شد.

 

درب شیشه ای گلخانه

 

بهترین انتخاب برای درب شیشه ای سکوریت گلخانه استفاده از درب اتوماتیک است که با باز شدن به‌طور خودکار بسته می‌شود و مشکلی برای تعدیل دما ایجاد نمی‌کند. استفاده از درب شیشه ای گلخانه لولایی نیز مناسب است اما توجه داشته باشید که درب باید دارای فنر باشد و به‌محض باز شدن به‌طور خودکار بسته شود.

استفاده از درزگیرها برای جلو و پشت درب در صورت هوابند نبودن ایده خوبی می‌باشد.

جهت اطلاعات بیشتر درزمینهٔ درب شیشه ای گلخانه و خدمات قابل‌ارائه شرکت رامادر درزمینهٔ انواع گلخانه‌های شیشه ای و پروژه های انجام‌شده در این زمینه با کارشناسان ما در بخش فروش تماس حاصل نمایید.

 

شیشه گلخانه

 

تهیه و تنظیم: تحریریه رامادر

آیا این نوشته را دوست داشتید؟