شیشه مغازه | آیا دکوراسیون "شیشه فروشگاه" بر رفتار مشتری تاثیرگذار است؟

دسته بندی ها: محصولات
شیشه مغازه
شیشه مغازه

 

 

برای داشتن یک فروشگاه کاملا ایمن، در ابتدای کار نیاز است یک شیشه فروشگاهمناسب برای آن در نظر گرفته شود تا بتواند هم جلوه زیبایی برای فروشگاه و مغازه فراهم نموده و هم در برابر ضربه، سر و صدا و گرما و سرما مقاومت کافی داشته باشد. یک شیشه مناسب علاوه بر شفافیت زیادی که دارد، عایق بندی مناسبی را برای فروشگاه فراهم می نماید. بنابراین برای انتخاب یک شیشه فروشگاه مناسب باید ملاک های متعددی را در نظر گرفت.

امروزه در دنیایی هستیم که رقابت برای برند شدن و بهترین بودن حرف اصلی را می زند و تمام سعی بر جلوتر بودن و پیشتاز بودن است. در دنیای غرب به اصول طراحی دکوراسیون اهمیت زیادی داده می شود، البته ناگفته نماند در ایران هم چندی است که به اهمیت این امر واقف شده اند.

بنابراین استفاده از ویترین های شیشه ای بر جذب مشتری و کشیدن مصرف کنندگان تاثیر به سزایی دارد. از این شیشه ها در پارتیشن بندی، درب های شیشه ای و مکان تجاری و خانگی هم می توان استفاده کرد. قیمت شیشه فروشگاه هم به نوع یراق الات، اندازه و متراژ آن بستگی خواهد داشت. 

 

قیمت شیشه فروشگاهی

نوع طرحمتراژ(متر مربع)
2-56-1011-2021 به بالا
طرح سیلور (ارتفاع فریم 33Mil- مقطع کف 40Mil )2.3592.2182.1542.078
طرح سیلور پلاس (ارتفاع فریم 60Mil- مقطع کف 40Mil )2.7232.6442.5862.524
طرح فریم دار رنگ پودری (طرح درب های اتوماتیک)3.1322.6272.5422.413
طرح فریم دار رنگ آنادایز (طرح درب های اتوماتیک)3.5472.9222.8592.796
طرح فریم دار کاور استیل (طرح درب های اتوماتیک)5.1144.0693.5853.203

  * قیمت ها به هزار تومان می باشد.

  * هزینه چسب به صورت جداگانه محاسبه می گردد.

  * بنر قیمت برای خرداد ماه 1401 می باشد.

 

انواع درب لولایی فروشگاه  انواع درب ریلی فروشگاه  نحوه پرداخت قرارداد  ارتباط با واتساپ فروش

شیشه فروشگاه

تمام افرادی که دارای یک بیزینس فروشگاهی می‌باشند، بدون شک داشتن یک ویترین خوب را یکی از موثرترین روش ها برای جذب مشتری می دانند. با چیدن یک ویترین مناسب حتی اگر افراد قصد خرید نداشته باشند، اما با دیدن فروشگاه نسبت به خرید ترغیب شده و داخل آن وارد می‌شوند. در نتیجه شیشه فروشگاه می تواند اهمیت بسیار زیادی در جذب مشتری به داخل خود داشته باشد. همین مسئله باعث شده است که یک ویترین مناسب، به منزله‌ی سرمایه گذاری برای افراد شود. یعنی هر چه فرد، با پرداخت بیشتر بتواند ویترین مناسب‌تری برای خود فراهم کند، درآمد بیشتری را نیز از آن خود نموده است. پس انتخاب یک ویترین مناسب بسیار کاربردی و حائز اهمیت است.

بدون شک یکی از مهمترین اجزائی که برای یک ویترین مناسب به کار می رود، شیشه بزرگ مناسب است که باید شفافیت لازم را داشته باشد. اما این شیشه ها دارای دسته بندی ها و انواع مختلفی هستند که هر کدام در داشتن یک سری از ویژگی ها مشترک می‌باشند. از جمله این ویژگی های مشترک می توان به موارد زیر اشاره نمود:

شیشه مغازه
شیشه مغازه

انواع شیشه فروشگاه

 • شیشه لولایی

این شیشه ها معمولا برای مکان هابی قابل استفاده است که محدودیت باز شدن درب به داخل وجود دارد. درب ها به صورت دو لنگه و تک لنگه، فریم دار و فریم لس هستند.

 • شیشه ریلی 

این نوع از شیشه ها معمولا در بسیاری از فروشگاه های بزرگ، طلا فروشی ها، اتوگالری ها، لباس فروشی ها و... قابل استفاده و مرسوم تر است. این نوع ریل ها کمک  می کنند که شیشه راحت تر باز و بسته شود. این نوع هم به صورت فریم لس یا طرح اتوماتیکی قابل نصب می باشند.

 • شیشه ویترینی

این نوع شیشه ها به صورت ثابت بوده و مخصوص مکان هایی  است که نیاز به بازشو ندارند.

 

چگونه شیشه فروشگاه بر رفتار مشتری تاثیر گذار است؟

بازاریابان بسیار بر عوامل دیداری یا بینایی در تبلیغات، طراحی مغازه ها، بسته بندی و حتی نشان های تجاری تکیه می کنند. حال مفهوم اصلی محصول از طریق ارتباط بینایی مثل درخشندگی، شکل و تمایزش نسبت به رقبا منتقل می شود. برای نشان دادن محصولات با رنگ های مختلف لازم است که بینایی مشتری تحریک شود که نیاز است از شیشه فروشگاهی شفاف، با کیفیت و مدرن استفاده شود، چرا که رنگ ها باید از شفافیت انتقال یابند و رنگ ها در غنی سازی ارزش های نمادین و فرهنگی موثرند.

شفافیت شیشه علاوه بر انتقال نور مناسب به داخل فروشگاه از انتقال نورپردازی و سیستم نوری که بر روی آن روانشناسی رنگ استفاده شده نیز موثر است.

خوب جالب است بدانید که هر فروشگاه شخصیتی دارد، طراحی فروشگاهی از جمله آن است، که از طریق همین شیشه های سکوریت به نمایش گذارده می شود. فرض کنید شما از جلوی یک فروشگاه گذر می کنید خوب طبعا اگر در فروشگاه کالای مورد علاقه ی شما باشد از طریق همین شیشه که شفاف و مدرن باشد مبهوت داخل شده و دلتان می خواهد هر چند برای خرید نباشد در آن وارد شوید.

از مورد دیگر فضاسازی است که طراحی فروشگاه به بیرون منتقل شود و بر ادراک مشتری تاثیر گذار باشد چرا که نور کم حس فضای وسیع و آرامش را به مشتری منتقل می کند و نور زیاد باعث ایجاد هیجان مشتری می شود، بله با این مطلب پی می برید که چه نوع شیشه ای در فروشگاه نصب کنید تا حس مشتری را جلب کند!

شیشه مغازه
شیشه مغازه

انواع شیشه قابل استفاده در فروشگاه

 • شیشه های معمولی

از جمله شیشه های فروشگاهی شیشه های  معمولی می باشند. از این شیشه های نام آشنا استفاده زیادی در سالهای دور می شد. شیشه های معمولی دارای نقاط ضعف زیادی هستند؛ از جمله خطر شگستگی که علاوه بر خسارت مالی، خسارت جانی هم در پی داشت.

 • شیشه های سکوریت 

این شیشه ها، معروف به شیشه نشکن می باشند. شیشه های خام در دمای بالا تبدیل به سکوریت می شوند که مقاومت بیشتری نسبت به شیشه های معمولی دارند.

 • شیشه های لمینت

در این نوع از شیشه ها، لایه های PVB استفاده می شود که درجه نشکنی و مقاومت آن را بسیار بالا می برد. این نوع از شیشه ها در صورت شکستگی خسارت جانی ندارد و به صورت مویینگی می باشد و می‌توان آن را از فریم خود جدا ساخت. کاربرد این نوع شیشه ها در جاهایی است که به امنیت بالایی نیاز است.

در زیباسازی ساختمان های بلند و پنجره ی ساختمانی و یا موارد دیگر همچون بانک ها، استخرها، فرودگاه ها، پله ها، مراکز تفریحی، طلافروشی ها، درب های ورودی و مصارف شیشه های ضد گلوله و همچنین کف و سقف های نورگیر برای کسانی که به زیبایی می اندیشند، این شیشه ها کاربرد دارند.

 

ویژگی های کاربردی شیشه مغازه

 • شفافیت شیشه: تمامی شیشه ها اعم از شیشه فلوت، کلیر، سوپر کلیر، کریستال و ...  در هر ضخامتی که باشند، چه ضخامت ۴ میلی متر و چه ضخامت ۲۰ میلی متر، باید اول از همه ویژگی مهم شفافیت کامل را داشته باشند؛ زیرا همان طور که بیان کردیم، ویترین مهمترین راه جذب مشتری حضوری است. بنابراین داشتن یک شیشه فروشگاه شفاف کاملاً الزامی است.

 

 • یکی دیگر از ویژگی هایی که این شیشه ها باید دارا باشند، این است که غبار پذیر نباشند. یعنی به عبارت دیگر به راحتی گرد و غبار بر روی آنها سوار نشود تا هر روز نیاز به تمیز نمودن آن ها داشته باشیم. معمولاً با استفاده از موادنانو می توان ‌این قابلیت را در شیشه ها ایجاد نمود تا هم ضد گرد و غبار شوند و هم ضد آب برای این مورد شما می توانید از ضد لک شیشه سکویت تهیه کنید.
شیشه مغازه
شیشه مغازه
 • عایق بودن شیشه: ویژگی دیگری که می تواند برای شیشه های حائز اهمیت باشد، عایق بودن آن‌هاست. معمولاً فروشگاه ها در داخل خیابان ها واقع می شوند که هم دارای سر و صدای زیادی است و هم به خاطر باز بودن درب فروشگاه به صورت مداوم، هوای داخل فروشگاه خنک می‌شود؛ در نتیجه نیاز است برای جلوگیری از اتلاف انرژی تا حد ممکن شیشه ها عایق پذیری کامل را فراهم نمایند. عایق پذیری مناسب می‌تواند فروشگاه را در برابر سر و صدا و نیز گرما و سرما حفظ نماید.

 

 • استحکام و مقاومت: از دیگر ویژگی هایی است که یک شیشه فروشگاه باید دارا باشد. شیشه باید در برابر ضربه ها مقاومت کافی داشته باشد تا به این وسیله امنیت داخل فروشگاه تامین شود و سارقان امکان شکستن شیشه و ورود به فروشگاه را نداشته باشند. البته این دغدغه تا حدودی با استفاده از درب های فلزی کشویی برطرف شده است، اما با این وجود باز اهمیت ضد ضربه و محکم بودن شیشه های فروشگاه غیر قابل انکار است.

 

مزایای استفاده از شیشه های فروشگاهی

برخی از مواردی که باعث می شود استفاده از شیشه در فروشگاه تا این میزان محبوبیت فراوانی در بین مغازه داران پیدا کند، عبارتند از:

 • جذاب بودن

همین طور که در متن بالا هم اشاره شد، برای جذب مشتری و نشان دادن شخصیت و زحماتی که در روانشانسی رنگها برای جذب مشتری استفاده می شود، نیاز است از مدرن ترین شیوه ها که نصب شیشه های فروشگاهی است، استفاده شود. فضای فروشگاه از این طریق در معرض مشتریان قرار می گیرد تا ویترین جذاب گشته و بازاریابی از این طریق انجام گیرد.

 • نور دهی مناسب

نور باعث انتقال حس آرامش یا هیجان در مشتری می شود که با انتخاب رنگ و اندازه شیشه قابل تنظیم و پیاده سازی است.

 • تنوع در رنگ  و طرح

می توان از طرح ها و رنگ های مختلفی در این زمینه استفاده کرد که بستگی به سلیقه فرد و نوع کاربری شیشه فروشگاه دارد.

 • تمیزی سریع و آسان

شاید دورترها از تمیزی و گرد و خاک باید می نالیدیم، ولی از مزیت اصلی استفاده از شیشه ها سهولت در تمیزی است.

 • عایق صدا و حرارت

و بالاخره این مزیت هم به بهینه سازی مصرف سوخت و کاهش هزینه ها از طریق جلوگیری از ورود و خروج سرما و گرما کمک می کند، و هم باعث تمیزی محیط می‌شود. چرا که در برابر گرد و غبار عایق است.

شیشه مغازه
شیشه مغازه 

 

آیا این نوشته را دوست داشتید؟