شیشه مغازه | آیا دکوراسیون "شیشه فروشگاه" بر رفتار مشتری تاثیرگذار است؟

دسته بندی ها: محصولات
شیشه مغازه
شیشه مغازه

 

اجرای شیشه مغازه

  شرکت رامادُر با سالها سابقه در تولید و نصب این محصول، این قابلیت را دارد که در بازار با کیفیت‌ترین محصول را به مشتریان عرضه کند و چون همواره در تولید جنس با کیفیت پیش قدم بوده، توانسته است بخش عظیمی از تقاضای بازار مصرف کننده را تأمین نماید. با اندکی مطالعه و جستجو در بخش پروژه های کاری رامادُر به بزرگی رسالت ما پی خواهید برد. شعار ما برقراری امنیت در سازه های شما می باشد و ما مفتخریم که توانسته ایم سالیانی چند، این نیاز مهم را در سازه ها برآورده نماییم

   

  محاسبه آنلاین شیشه فروشگاه

  در حال بارگذاری...

  محاسبه سریع قیمت شیشه مغازه | قیمت شیشه فروشگاه

  شیشه مغازه و فروشگاه یکی از فاکتورهای تاثیرگذار در افزایش فروش می باشد. قیمت شیشه مغازه وابسته به فاکتورهای مختلفی همچون نوع، رنگ آن، ابعاد، سایز و جنس شیشه است. همچنین میزان یراق آلات مصرف شده در ساخت آن نیز نقش تأثیرگذاری در قیمت آن دارد. از این رو نمی‌توان قیمت ثابتی برای ویترین شیشه‌ای عنوان کرد چرا که به عوامل مختلفی مرتبط است و قیمت اجزای آن نیز تحت تأثیر نوسانات بازار تغییر خواهد کرد. مطمئنا هر چه اندازه و ابعاد آن بزرگتر باشد و از طرح های پیچیده و جذاب بر روی شیشه‌ها استفاده شده باشد، قیمت آن افزایش خواهد یافت.
   

  گفتگو با کارشناس

  شیشه مغازه

  برای داشتن یک فروشگاه کاملا ایمن، در ابتدای کار نیاز است یک شیشه فروشگاهمناسب برای آن در نظر گرفته شود تا بتواند هم جلوه زیبایی برای فروشگاه و مغازه فراهم نموده و هم در برابر ضربه، سر و صدا و گرما و سرما مقاومت کافی داشته باشد. یک شیشه مناسب علاوه بر شفافیت زیادی که دارد، عایق بندی مناسبی را برای فروشگاه فراهم می نماید. بنابراین برای انتخاب یک شیشه فروشگاه مناسب باید ملاک های متعددی را در نظر گرفت. بنابراین استفاده از ویترین های شیشه ای بر جذب مشتری و کشیدن مصرف کنندگان تاثیر به سزایی دارد. از این شیشه ها در پارتیشن بندی، درب های شیشه ای و مکان تجاری و خانگی هم می توان استفاده کرد. قیمت شیشه فروشگاه هم به نوع یراق الات، اندازه و متراژ آن بستگی خواهد داشت. 

   

  شیشه سکوریت برای مغازه

  شیشه های معمولی که در ساخت انواع ویترین ها به کار می روند در هر درجه از کیفیت که باشند همواره اندکی ناخالصی دارند و مانع از این می شوند که کیفیت شفافیت شیشه ها به حداکثر برسد. اما در شیشه های نسل جدیدی که با عنوان شیشه های سوپرکلییر ساخته می شوند به دلیل از بین بردن و زدودن ناخالصی های آهن موجود در شیشه ها، شفافیت به بالاترین حد ممکن می رسد تا جایی که گویی چیزی ما بین داخل و خارج مغازه وجود ندارد. شفافیت فوق العاده این نوع از شیشه ها باعث می گردد تا وضوح اشیاء موجود در شیشه ها به حداکثر ممکن برسد و آن مغازه جلوه ای منحصر به فرد بیابد به طوری که می توان ادعا کرد آن مغازه را کاملا از مغازه ها و فروشگاه های مشابه متمایز و ممتاز می سازد.

  شیشه مغازه
  شیشه مغازه

  آیا دکوراسیون "شیشه فروشگاه" بر رفتار مشتری تاثیرگذار است؟

  در این بازار پررقابت، طراحی و جذابیت ظاهری از اهمیت خاصی برخوردار است و مشتریان اغلب برای محصولاتی که در محیطی زیبا قرار داشته باشند، هزینه‌ی زیادی خواهند کرد. از این رو یکی از راه‌های جذب مشتریان و طراحی فروشگاه و مغازه خود، استفاده از ویترین شیشه‌ای است. شیشه‌ فروشگاه این امکان را به صاحبان کسب و کار می‌دهد تا فضای داخلی را متحول و مشتریان بیشتری را جذب نمایند.

  بر اساس تحقیقات انجام شده چیدمان محیط نقش تعیین کننده‌ای بر سلامت روان انسان‌ها دارد و در کنار آن ایجاد محیطی زیبا، موجب حفظ آرامش افراد خواهد شد. به همین جهت شما برای ارتقای کسب و کار خود می‌توانید محیط اطراف خود را با ابزارهایی ساده به خوبی تزیین کرده و از اثرات آن بهره مند شوید.

  تمام افرادی که دارای یک بیزینس فروشگاهی می‌باشند، بدون شک داشتن یک ویترین خوب را یکی از موثرترین روش ها برای جذب مشتری می دانند. با چیدن یک ویترین مناسب حتی اگر افراد قصد خرید نداشته باشند، اما با دیدن فروشگاه نسبت به خرید ترغیب شده و داخل آن وارد می‌شوند. در نتیجه شیشه فروشگاه می تواند اهمیت بسیار زیادی در جذب مشتری به داخل خود داشته باشد. همین مسئله باعث شده است که یک ویترین مناسب، به منزله‌ی سرمایه گذاری برای افراد شود. یعنی هر چه فرد، با پرداخت بیشتر بتواند ویترین مناسب‌تری برای خود فراهم کند، درآمد بیشتری را نیز از آن خود نموده است. پس انتخاب یک ویترین مناسب بسیار کاربردی و حائز اهمیت است.

  بدون شک یکی از مهمترین اجزائی که برای یک ویترین مناسب به کار می رود، شیشه بزرگ مناسب است که باید شفافیت لازم را داشته باشد. اما این شیشه ها دارای دسته بندی ها و انواع مختلفی هستند که هر کدام در داشتن یک سری از ویژگی ها مشترک می‌باشند. از جمله این ویژگی های مشترک می توان به موارد زیر اشاره نمود:

   

  انواع درب شیشه ای فروشگاه و مغازه

  شیشه مغازه با توجه به نوع کاربری و نیاز مشتری به طور کلی به چند دسته تقسیم می شوند.

  1. شیشه مغازه با درب کشویی
  2. شیشه مغازه با درب لولایی
  3. شیشه مغازه با درب اتوماتیک
  4. شیشه مغازه ثابت (ویترینی)

   

  درب شیشه ای لولایی

  شیشه مغازه با درب لولایی به شیشه هایی که برای بازشو از درب هایی که بر روی لولا و یا اصطلاحا پاشنه می چرخد اطلاق می گردد و اغلب به صورت تک لنگه در ابعاد استاندارد ۹۰*۲۲۰ و دولنگه ۲۴۰*۲۰۰ با استوپ به صورت بدون فریم یا فریم دار قابل اجرا می باشند.
  درب های لولایی مناسب محل هایی است که فضای کافی برای چرخش ۹۰ درجه درب را دارند، مناسب است. این شیشه ها معمولا برای مکان هابی قابل استفاده است که محدودیت باز شدن درب به داخل وجود دارد. درب ها به صورت دو لنگه و تک لنگه، فریم دار و فریم لس هستند.

    

   درب شیشه ای ریلی 

   این سبک از شیشه ها که نسبت به نوع قبلی جای کمتری را اشغال می نمایند و به آن شیشه مغازه با درب کشویی اطلاق می گردد. دارای سیستم پیچیده تری نیز می باشند که شامل یک ریل به صورت افقی و قرقره هایی که داخل آن جاسازی می شود است و قابلیت اجرا به صورت تک لنگه در ابعاد استاندارد ۹۰*۲۲۰ و دولنگه ۲۴۰*۲۲۰ می باشد. لازم به ذکر است این نوع شیشه نیز به صورت بدون فریم یا فریم لس و فریم دار یا طرخ اتوماتیکی قابل اجرا می باشد. این نوع از شیشه فروشگاه مناسب انواع فروشگاه از قبیل شیشه فروشگاه ماشین ، شیشه فروشگاه لباس فروشی و شیشه مغازه طلافروشی و سایر شغل ها باشد. در نوع طرح اتوماتیکی به علت استفاده از فریم آلومینیومی،استیل،استیل طلایی و یا آلومینیومی رنگ کوره ای قیمت شیشه مغازه افزایش خواهد داشت. این نوع از شیشه ها معمولا در بسیاری از فروشگاه های بزرگ، طلا فروشی ها، اتوگالری ها، لباس فروشی ها و... قابل استفاده و مرسوم تر است. این نوع ریل ها کمک  می کنند که شیشه راحت تر باز و بسته شود. این نوع هم به صورت فریم لس یا طرح اتوماتیکی قابل نصب می باشند.

    شیشه مغازه
    شیشه مغازه

    ویترین شیشه ای در مغازه

    برای آن که بتوانید با استفاده از ویترین شیشه‌ای، محصولات و کالای خود را در مغازه و یا فروشگاه معرفی نمایید، بهتر است تا چندین نکته مهم و کوتاه را در نظر داشته باشید تا هم جلوه‌ی بیشتری به محیط ببخشید و هم افراد بیشتری را مجذوب ویترین خود نمایید. از مواردی که در طراحی ویترین شیشه‌ای مغازه خود باید در نظر داشته باشید آن است که عنصر تبلیغات امروزه دارای اهمیت فراوانی در رقابت‌های کسب و کار است و ارزش فراوانی نیز در رونق آن خواهد داشت. از این رو یکی از راهکارهای بسیار مناسب و عالی تبلیغات نمایش و در معرض دید قرار دادن محصولات است که در این بین ویترین شیشه ای گزینه های بسیار ویژه‌ای برای نمایش محصولات به بینندگان و مشتریان هستند.

    • ویترین شیشه ای رنگی

    یکی از انواع ویترین شیشه‌ای مغازه‌ای، ویترین‌هایی هستند که از شیشه‌های رنگی تهیه شده‌اند. این نوع از ویترین‌ها اغلب در اسباب‌بازی فروشی ها کاربرد دارند و می‌توان رنگ آن را مطابق با سلیقه خود در رنگ‌هایی چون برنز، آبی، دودی یا سبز انتخاب کرد.

    • ویترین شیشه ای لمینت

    در صورتی که ویترین مغازه یا فروشگاه شما در مسیر پر رفت و آمدی است و یا محصولات سنگینی دارید که باید روی آن قرار دهید و یا ابعاد مورد نظرتان برای آن زیاد است، پس بهترین کار آن است که از ویترین شیشه ای لمینت استفاده کنید. در ساخت این نوع ویترین شیشه ها از لایه PVB استفاده خواهد شد. 

    • ویترین شیشه ای هوشمند

    یکی دیگر از انواع ویترین شیشه‌ای مغازه، ویترین‌های شیشه‌ای هوشمند است که می‌تواند به راحتی از حالت مات به شفاف و بلعکس تبدیل شود. این ویترین به وسیله الکتریسیته و از راه دور کنترل می‌شود.


     

    چگونه شیشه فروشگاه بر رفتار مشتری تاثیرگذار است؟

    بازاریابان بسیار بر عوامل دیداری یا بینایی در تبلیغات، طراحی مغازه ها، بسته بندی و حتی نشان های تجاری تکیه می کنند. حال مفهوم اصلی محصول از طریق ارتباط بینایی مثل درخشندگی، شکل و تمایزش نسبت به رقبا منتقل می شود. برای نشان دادن محصولات با رنگ های مختلف لازم است که بینایی مشتری تحریک شود که نیاز است از شیشه فروشگاهی شفاف، با کیفیت و مدرن استفاده شود، چرا که رنگ ها باید از شفافیت انتقال یابند و رنگ ها در غنی سازی ارزش های نمادین و فرهنگی موثرند.

    شفافیت شیشه علاوه بر انتقال نور مناسب به داخل فروشگاه از انتقال نورپردازی و سیستم نوری که بر روی آن روانشناسی رنگ استفاده شده نیز موثر است.

    خوب جالب است بدانید که هر فروشگاه شخصیتی دارد، طراحی فروشگاهی از جمله آن است، که از طریق همین شیشه های سکوریت به نمایش گذارده می شود. فرض کنید شما از جلوی یک فروشگاه گذر می کنید خوب طبعا اگر در فروشگاه کالای مورد علاقه ی شما باشد از طریق همین شیشه که شفاف و مدرن باشد مبهوت داخل شده و دلتان می خواهد هر چند برای خرید نباشد در آن وارد شوید.

    از مورد دیگر فضاسازی است که طراحی فروشگاه به بیرون منتقل شود و بر ادراک مشتری تاثیر گذار باشد چرا که نور کم حس فضای وسیع و آرامش را به مشتری منتقل می کند و نور زیاد باعث ایجاد هیجان مشتری می شود، بله با این مطلب پی می برید که چه نوع شیشه ای در فروشگاه نصب کنید تا حس مشتری را جلب کند!

    شیشه مغازه
    شیشه مغازه

    انواع شیشه قابل استفاده در فروشگاه

    • شیشه های معمولی: از جمله شیشه های فروشگاهی شیشه های  معمولی می باشند. از این شیشه های نام آشنا استفاده زیادی در سالهای دور می شد. شیشه های معمولی دارای نقاط ضعف زیادی هستند؛ از جمله خطر شگستگی که علاوه بر خسارت مالی، خسارت جانی هم در پی داشت.
    • شیشه های سکوریت: این شیشه ها، معروف به شیشه نشکن می باشند. شیشه های خام در دمای بالا تبدیل به سکوریت می شوند که مقاومت بیشتری نسبت به شیشه های معمولی دارند.
    • شیشه های لمینت: در این نوع از شیشه ها، لایه های PVB استفاده می شود که درجه نشکنی و مقاومت آن را بسیار بالا می برد. این نوع از شیشه ها در صورت شکستگی خسارت جانی ندارد و به صورت مویینگی می باشد و می‌توان آن را از فریم خود جدا ساخت. کاربرد این نوع شیشه ها در جاهایی است که به امنیت بالایی نیاز است.

    در زیباسازی ساختمان های بلند و پنجره ی ساختمانی و یا موارد دیگر همچون بانک ها، استخرها، فرودگاه ها، پله ها، مراکز تفریحی، طلافروشی ها، درب های ورودی و مصارف شیشه های ضد گلوله و همچنین کف و سقف های نورگیر برای کسانی که به زیبایی می اندیشند، این شیشه ها کاربرد دارند.

     

    ویژگی های کاربردی شیشه مغازه

    • شفافیت شیشه: تمامی شیشه ها اعم از شیشه فلوت، کلیر، سوپر کلیر، کریستال و ...  در هر ضخامتی که باشند، چه ضخامت ۴ میلی متر و چه ضخامت ۲۰ میلی متر، باید اول از همه ویژگی مهم شفافیت کامل را داشته باشند؛ زیرا همان طور که بیان کردیم، ویترین مهمترین راه جذب مشتری حضوری است. بنابراین داشتن یک شیشه فروشگاه شفاف کاملاً الزامی است.
    • یکی دیگر از ویژگی هایی که این شیشه ها باید دارا باشند، این است که غبار پذیر نباشند. یعنی به عبارت دیگر به راحتی گرد و غبار بر روی آنها سوار نشود تا هر روز نیاز به تمیز نمودن آن ها داشته باشیم. معمولاً با استفاده از موادنانو می توان ‌این قابلیت را در شیشه ها ایجاد نمود تا هم ضد گرد و غبار شوند و هم ضد آب برای این مورد شما می توانید از ضد لک شیشه سکویت تهیه کنید.
    • عایق بودن شیشه: ویژگی دیگری که می تواند برای شیشه های حائز اهمیت باشد، عایق بودن آن‌هاست. معمولاً فروشگاه ها در داخل خیابان ها واقع می شوند که هم دارای سر و صدای زیادی است و هم به خاطر باز بودن درب فروشگاه به صورت مداوم، هوای داخل فروشگاه خنک می‌شود؛ در نتیجه نیاز است برای جلوگیری از اتلاف انرژی تا حد ممکن شیشه ها عایق پذیری کامل را فراهم نمایند. عایق پذیری مناسب می‌تواند فروشگاه را در برابر سر و صدا و نیز گرما و سرما حفظ نماید.
    • استحکام و مقاومت: از دیگر ویژگی هایی است که یک شیشه فروشگاه باید دارا باشد. شیشه باید در برابر ضربه ها مقاومت کافی داشته باشد تا به این وسیله امنیت داخل فروشگاه تامین شود و سارقان امکان شکستن شیشه و ورود به فروشگاه را نداشته باشند. البته این دغدغه تا حدودی با استفاده از درب های فلزی کشویی برطرف شده است، اما با این وجود باز اهمیت ضد ضربه و محکم بودن شیشه های فروشگاه غیر قابل انکار است.
    شیشه مغازه
    شیشه مغازه

    چرا مغازه داران از ویترین شیشه ای استفاده می کنند؟

    برخی از مواردی که باعث می شود استفاده از شیشه در فروشگاه تا این میزان محبوبیت فراوانی در بین مغازه داران پیدا کند، عبارتند از:

    • جذاب بودن ویترین: برای جذب مشتری و نشان دادن شخصیت و زحماتی که در روانشانسی رنگها برای جذب مشتری استفاده می شود، نیاز است از مدرن ترین شیوه ها که نصب شیشه های فروشگاهی است، استفاده شود. فضای فروشگاه از این طریق در معرض مشتریان قرار می گیرد تا ویترین جذاب گشته و بازاریابی از این طریق انجام گیرد.
    • نور دهی مناسب: نور باعث انتقال حس آرامش یا هیجان در مشتری می شود که با انتخاب رنگ و اندازه شیشه قابل تنظیم و پیاده سازی است.
    • تنوع در رنگ  و طرح: می توان از طرح ها و رنگ های مختلفی در این زمینه استفاده کرد که بستگی به سلیقه فرد و نوع کاربری شیشه فروشگاه دارد.
    • تمیزی سریع و آسان
    • عایق صدا و حرارت: و بالاخره این مزیت هم به بهینه سازی مصرف سوخت و کاهش هزینه ها از طریق جلوگیری از ورود و خروج سرما و گرما کمک می کند، و هم باعث تمیزی محیط می‌شود. چرا که در برابر گرد و غبار عایق است.

     

    خدمات پس از فروش، شرکت رامادُر

    رامادُر، این اطمینان را به مشتریان خود می دهد که تمامی محصولات دارای خدمات پس از فروش خواهد بود و شما ضمن اینکه با توجه به هزینه پرداختی خود ضرر نخواهید کرد، بلکه چندین برابر سود خواهید برد. شرکتهای کمی هستند که گارانتی و پیگیری خدماتی همچون رامادُر را سرلوحه ی کار خود قرار داده باشند. رامادُر با تیم مجربی که دارد همواره آماده ی خدمت رسانی به مشتریان خود می باشد و در اسرع وقت به تمامی سفارشات و تقاضاها رسیدگی می نماید. شعار نیست؛ ما همواره از ابتدا تا انتهای پروژه ی نصب و حتی در طول حیات پروژه همراه شما خواهیم بود.

     

    آیا این نوشته را دوست داشتید؟