مستر شیشه ای یا حمام شیشه ای اتاق خواب چیست؟

دسته بندی ها: مقالات
مستر شیشه ای یا حمام شیشه ای اتاق خواب
مستر شیشه ای یا حمام شیشه ای اتاق خواب

 

 

یکی از آیتم های اصلی اتاق های مستر، حمام شیشه ای می باشد. استفاده از شیشه در این آیتم، فضا را گسترده تر نشان می دهد و کاربرد آن را پر رنگ تر می کند. علاوه بر آن ردپاهای گسترش یافته نشان می دهد که خلاقیت طراحان در این زمینه فراتر از اصول اولیه آرامش را در این فضا در کنار بهداشت و سلامتی ارتقا یافته و این آرامش را در قالب به کارگیری محصولات کاربردی بدون تزئینات اضافه ایجاد کرده اند. 

مستر شیشه ای چیست؟

در بسیاری از خانه ها، بزرگ ترین اتاق خواب به عنوان اتاق مستر در نظر گرفته می شود و حمامی که برای آن در نظر گرفته اند با نام مستر شیشه ای یا حمام شیشه ای اتاق خواب معروف می باشد. در صورت کلی یکی از ترندترین آبجکت در طراحی داخلی مدرن، جانمایی حمام شیشه ای می باشد. در ابتدایی ترین حالت برای هر حمام، سینک، توالت به همراه دوش و حتی وان در نظر گرفته می شود، تا نیازهای بهداشتی ضروری حداقل یک اتاق در یک پکیج برآورده شود. متریال شیشه در طراحی های مدرن و مینیمال نقش مهمی دارد و فرایند تمیز کردن و نگهداشتن را نیز تسهیل می کند.

با استفاده از شیشه در مستر می توان علاوه بر اجازه جریان نور طبیعی در حمام و تعریف فضای دوش و وان، بخش هایی مانند روشویی و ... را تفکیک نمود. علاوه بر همه ی این موارد مستر شیشه ای یکی از بهترین گزینه ها در بازسازی محسوب می شود. بدون نیاز به استفاده از بنایی و روش های قدیمی زمان بر و پر دردسر می توان حمام جانمایی شده را با استفاده از شیشه نوسازی نمود.

مستر شیشه ای
مستر شیشه ای

شیشه مناسب برای حمام مستر کدام است؟

یک درب یا جداره شیشه ای مناسب به کاشی‌های دیوار و کف حمام اجازه درخشندگی می دهد و حتی سر دوش‌ها و تجهیزات دیگر داخل آن را با ظاهری عالی و همچنین عملکردی نشان می دهد.
نوع شیشه ای که برای حمام شیشه ای استفاده می شود با توجه به در نظر گرفتن استحکام کششی می تواند از سکوریت نشکن و یا لمینت باشد. در این میان نمای شیشه نیز مورد بحث می باشد که با توجه به کاربری و نوع مخاطب مورد نظر طراحی می شود. به عنوان مثال برای کاهش دید به فضای حمام و خصوصی تر نمودن حریم آن استفاده از شیشه های مات یا سندبلاست در الویت بوده و در برخی از موارد شیشه های هوشمند به کار گرفته می شود. با توجه به سبک طراحی منتخب، حمام شیشه ای را نیز می توان به صورت فریم دار و یا بدون فریم به اصطلاح فریم لس در نظر گرفت.

شیشه دیگری که در حمام مورد استفاده قرار می گیرد، شیشه لاکوبل می باشد. یکی از بهترین روش ها برای به کارگیری رنگ در دکوراسیون حمام استفاده از لاکوبل می باشد که علاوه بر تفکیک سازی، می توانند در جداره های اصلی حمام نیز استفاده شوند.

شیشه مناسب حمام مستر
شیشه مناسب حمام مستر

یراق آلات کاربردی در نصب حمام شیشه ای

به علت برخورد دائمی رطوبت با جداره شیشه ای، یراق آلات مورد استفاده در نصب شیشه های حمام باید از کیفیت مناسبی بهره مند باشند. معمولا یراق آلات ذکر شده از آلومینیومی که کاملا ضد آب و ضد زنگ می باشد، ساخته می شود. این یراق آلات می تواند شامل بست، دستگیره، لولا، ریل، پروفیل های لازم برای نصب در داخل یا بیرون زمین، فریم دور شیشه، غلتک و ... می باشد که با توجه به نوع انتخاب حرکت شیشه به کار می روند. با استفاده از این یراق آلات می توان شیشه های مستر را به صورت ریلی، بازشو، ثابت، آکاردئونی و یا حتی در قالب پارتیشن شیشه ای اجرا نمود و آب را به روشی شیک و مدرن در جای خود نگه داشت.

شرکت تخصصی رامادر علاوه بر تولید شیشه های مورد نظر، یراق آلات لازم برای هر کاربری را نیز تولید کرده و با بهترین کیفیت در اختیار کارفرما قرار می دهد. به صورت کلی رامادر در پروژه های حمام شیشه ای از صفر تا صد پروژه یا به عبارتی از طراحی و تولید تا اجرای آن را همراه مشتریان خود بوده و مشاوره و خدمات پس از اجرا را نیز برای آن ها در نظر گرفته است.

یراق آلات کاربردی در نصب حمام شیشه ای
یراق آلات کاربردی در نصب حمام شیشه ای

نصب و جابه جایی و تعویض حمام در اتاق خواب

برخی از این کابین های شیشه ای مجهز به دوش، وان، جکوزی و حتی رختکن به صورت پرتابل و پیش ساخته به فروش می رسند که به راحتی قابل جا به جایی می باشند و همچنین در فضاهای باز نیز به کار گرفته می شوند. شیشه هایی که برای آن ها استفاده می شود در فریم متعارفی قرار گرفته و در هنگام جابه جایی مشکلی ایجاد نمی کند.

در مواردی که حمام شیشه ای پرتابل اجرا نشده باشد، با توجه به فریم بندی صورت گرفته به راحتی قابل مونتاژ بوده و می توان دکوراسیون داخلی حمام را تغییر داد.

 

آیا این نوشته را دوست داشتید؟