شیشه ساختمان

دسته بندی ها: انواع شیشه سکوریت ، مقالات

شیشه سکوریت

 

در این صفحه از شیشه ساختمانی با موارد زیر آشنا شوید:

 

ساختمان ها بناهایی هستند که به عنوان یک سازه پایه گذاری می شوند و برای سکونت و سرپناه ساخته می شود. ساختمان ها دارای دو بخش داخلی و بیرونی تقسیم می شود. بر اساس مصوبات شورای عالی ساختمانی، وقتی تعداد طبقات ساختمان بیشتر از شش طبقه باشد به عنوان ساختمان های بلند مرتبه نام گذاری می شوند که همین امر قوانین ساخت و ساز ساختمان ها را تعیین می کند که با چه مصالح و قوانینی ساخته شود.
از گذشته تا کنون ساختمان ها را با مصالح و مواد گوناگونی می ساختند، امروزه سازه های ساختمانی نیز با استفاده از مصالحی از قبیل، بتن، فلز، آجر و بسیاری از مصالح دیگر ساخته می شود. امروزه یکی از مصالح جذاب و مورد استفاده در ساخت و ایجاد دکوراسیون داخلی و بیرون زیبا در ساختمان ها شیشه می باشد. 
شیشه یک ماده شکننده که برای مصارف ساختمانی در موارد مختلفی کاربرد دارد. بیشترین نوع تولید شیشه به صورت تخت می باشد که کاربرد اصلی آن برای ساختمان است. در این بخش می خواهیم شما را با انواع شیشه ساختمانی و کاربردی که در ساختمان دارد آشنا نماییم.
شیشه کاربرد زیادی در زمینهٔ ی زیبایی در هر بخش از خانه دارد و با وجود شفافیت و عبور نور از خود در محیط‌های کوچک کاربرد بالایی دارد. یکی از ویژگی‌هایی که شیشه در محیط ایجاد می‌کند تفکیک فضا از یکدیگر است و همچنین می‌تواند نور را از خود عبور دهد.
ضخامت شیشه سکوریت و نوع جنس شیشه از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار بر روی قیمت روز شیشه است. هزینه شیشه‌کاری با قیمت روز شیشه محاسبه می‌شود.

شیشه سکوریت

شیشه در ساختمان

شیشه ساختمانی چیست؟ امروزه با پیشرفت صنعت شیشه‌سازی و اختراع انواع شیشه در صنعت ساخت‌وساز، شیشه به‌عنوان یک مواد پرکاربرد به سهولت در دسترس همه افراد قرار دارد. همان‌طور که می‌دانید در صنعت شیشه ساختمانی یکی از مصالح پرکاربرد مورد استفاده در ساخت ساختمان‌ها از شیشه برای درب و پنجره و دیگر قسمت‌های لازم کاربرد داشته. در نسل‌های خیلی دور از شیشه ساختمانی فقط برای پنجره‌ها در ابعاد کوچک و در رنگ‌های مختلف استفاده ‌شده است.
در گذشته شیشه ساختمان تنوع چندانی نداشته و از مقاومت کمتری برخوردار بود. به همین دلیل نصب و نگهداری آن هزینه بسیاری را به همراه داشته و همه افراد نمی توانند به‌طور گسترده از شیشه در ساختمان خود استفاده نمایند. شیشه به‌غیراز زیبایی نمای ساختمانی به‌عنوان عایق شیشه و صدا و حرارت است. روش‌های زیادی برای تولید شیشه ساختمانی تولید شده و بااین‌حال معمول‌ترین روش در صنعت ساخت شیشه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شیشه سکوریت

انواع شیشه ساختمانی

با پیشرفت صنعت شیشه سازی امروزه انواع مختلفی از شیشه را می توان تولید و در دسترس افراد قرار داد که هر کدام از شیشه های تولید شده بنا به خاصیت و ویژگی هایی که دارند مناسب برای قسمت خاصی از ساختمان می باشند. پرکاربرد ترین و بهترین شیشه مورد استفاده در ساختمان، شیشه سکوریت می باشد که طی فرایند و شرایط خاصی تولید می گردد. انواع شیشه ساختمانی و شیشه مورد نیاز برای درب اتوماتیک جهت مال های بزرگ تجاری، هتل و رستوران های شیشه ای را از ما بخواهید. قیمت انواع شیشه ساختمانی را به طور دقیق در مقاله های پیوست گردیده می توانید بررسی نمایید. 


شیشه ساختمانی تنوع زیادی دارد که در مقالات جدا هرکدام به تفضیل مورد بررسی قرار داده ایم به همین منظور فقط به معرفی انواع شیشه ساختمانی می پردازیم:

 • شیشه ساختمانی فلوت
 • شیشه ساختمانی مشجر
 • شیشه ساختمانی لمینیت
 • شیشه ساختمانی سکوریت
 • شیشه ساختمانی چند جداره
 • شیشه ساختمانی هوشمند
 • شیشه ساختمانی دکوراتیو

هر کدام از این شیشه های نام برده شده، خود دارای تنوع زیادی می باشد که می توانید بنا به نیاز و مصرف خود یکی از انواع مختلف را انتخاب و در ساختمان خود نصب نمایید.

شیشه سکوریت

قیمت روز شیشه ساختمانی

می توانید برای دریافت قیمت های دقیق و کاملا به روز شیشه در ساختمان با کارشناسان فروش رامادُر در تماس باشید تا علاوه بر قیمت ها سوالات شما در زمینه شیشه را پاسخ گو باشند و راهنمایی های لازم را ارائه نمایند. 
برای به دست آوردن میزان شیشه باید مساحت سطح مورد نظر را با قیمت روز شیشه محاسبه کنید. می خواهیم در ادامه قیمت روز انواع شیشه و قیمت هر متر شیشه سکوریت 10 میل را برای شما به نمایش بگذاریم. قیمت هر متر شیشه سکوریت 10 میل می تواند تحت تاثیر عوامل متغیری قرار بگیرد.
شیشه گزینه مناسبی است برای نمای ساختمان و به دلیل قابلیت انعکاس تصاویر و عبور نور از خود بیشتر در پنجره‌های ساختمان استفاده می‌شود. ضخامت و نوع جنس شیشه از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار بر روی قیمت شیشه ساختمان هستند و هزینه شیشه‌ برحسب یراق‌آلات، میزان سختی و نوع کار مشخص می‌شوند. رامادُر شما را با انواع شیشه ساختمان آشنا می‌کند.

 • تعداد و متراژ شیشه در قیمت روز شیشه ساختمانی تأثیرگذارند.
 • مدت‌زمان اجرای قرارداد با هر خریداری با قیمت روز شیشه ساختمانی محاسبه می‌گردد.
 • قیمت روز شیشه ساختمانی در برآورد قیمت اولیه تأثیر گزارند.
 • برای اطلاع از قیمت روز شیشه ساختمانی و قیمت انواع شیشه می توانید با کارشناسان ما در شرکت رامادُر تماس حاصل نمایید. به دلیل نابسامانی های موجود در بازار قیمت ها روزبه روز در حال نوسان بوده، اما قیمت روز شیشه ساختمانی شرکت رامادُر با حذف واسطه ها مقداری کاهش می یابد.
 • قیمت روز انواع شیشه ساختمانی را با توجه به نوسانات موجود در بازار و لحظه ای بودن قیمت ها نمی توان به طور دقیق اعلام کرد. اما شرکت رامادُر با توجه به اینکه خط تولید شیشه در زمینه انواع شیشه ساختمانی است خوشبختانه و تا جای ممکن قیمت شیشه را با نازل ترین قیمت آن به دست مشتری می رساند.

شیشه سکوریت

کاربرد شیشه در ساختمان

شیشه یکی از مصالح مهم ساختمان است که نوع سکوریت و لمینیت آن از مصرف بیشتری برخوردار می باشد. به همین دلیل اغلب افراد و سازندگان به دنبال اطلاع از قیمت روز شیشه در ساختمان می باشند تا بتوانند بر اساس بودجه و کیفیت شیشه، ساخت بنا یا ساختمان خود را به اتمام برسانند. رامادُر ارائه دهنده انواع شیشه ساختمانی می باشد که تولید شیشه توسط کارخانه رامادُر با بهترین مواد اولیه و دستگاه های کاملا مکانیزه و پیشرفته انجام می دهد که در نهایت موجب بالا بودن کیفیت شیشه تولیدی توسط رامادُر می شود. 
کاربرد انواع شیشه در ساختمان بسیار بی شمار است. مهم ترین ویژگی که شیشه دارد انعکاس، شکست، پراکندگی نور می باشد. شیشه دارای شفافیتی است که به راحتی نور را از خود عبور و پوشش می دهد. از ورود هوای آلوده به داخل ساختمان را مانع بسیار خوبی می باشد. با انتخاب یک شیشه مناسب برای ساختمان خود می توان یک فضای آرام و زیبا را ایجاد نمود که در برابر هزینه های سرمایش و گرمایش صرفه جویی بسیاری کرد. بیشترین کاربرد انواع شیشه در ساختمان به عنوان شیشه درب و پنجره می باشد.

شیشه سکوریت

شیشه در ساختمان سازی

امروزه با پیشرفت و نو آوری در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان از شیشه برای ایجاد نمای متفاوت و زیبا استفاده زیادی می شود و همچنین به عنوان جداکننده در داخل ساختمان ها به عنوان انواع پارتیشن های شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرد. انواع درب های شیشه ای دستی و اتوماتیک، دودبند های شیشه از جمله کاربرد انواع شیشه در ساختمان می باشد. برای تنوع و تمایز و تباین در فضا می توان از انواع مختلف شیشه برای هر کدام از کاربرد انواع شیشه در ساختمان استفاده نمود.
شیشه سکوریت ضخامت های متفاوتی را دارا است که بیشترین ضخامت شیشه 10 میل بوده و به همین دلیل استعلام قیمت شیشه سکوریت 10 میل برای هر پروژه ای ضروری است.


مراحل ساخت شیشه ساختمانی

 1. اولین مرحله در تولید شیشه ذوب می باشد که مواد اولیه شیشه را در داخل کوره هایی با دمای معین برای هر شیشه ذوب می نمایند به عنوان مثال دمای تولید شیشه سکوریت بالاتر از 700 درجه سانتی گراد می باشد.
 2. بعد از مرحله ذوب نوبت به مرحله شکل دهی شیشه می رسد، شیشه را باید با استفاده از دستگاه شکل دهند باید طراحی ماشین شکل دهی به گونه ای باشد که در مدت زمان بسیار کوتاهی بتواند شکل بگیرد. در عرض چند ثانیه شیشه از حالت مایع گرانرو به جامد شفاف تبدیل می شوند.
 3. در تولید انواع شیشه های مقاوم نشکن، سکوریت، فلوت و... کمک شایانی کرده است. انواع شیشه ساختمانی متنوع بوده و هر کدام به یک مکان تعلق دارند.
 4. مرحله آخر بعد از ذوب و شکل دهی تابکاری شیشه می باشد. در این روش شیشه تحت دمای زیادی قرار می گیرد تا کرنش درونی آن در مقدار حداکثری تعیین شود. سپس دمای آن را تدریجا کم می کنند تا به دمای اتاق برسد در این حالت کرنش شیشه به کمترین حد می رسد. تابکاری همان محفظه گرمی می باشد که به دقت طراحی شده تا سرعت خنک شدن شیشه چنان کنترل شود که شرایط رعایت شود تا شیشه بتواند تنش های مکانیکی و گرمایی را در بالاترین حد تحمل کرده و سطح کاملا صاف و مسطحی تولید نماید.
آیا این نوشته را دوست داشتید؟