شیشه در صنعت ساختمانی

دسته بندی ها: انواع شیشه سکوریت ، مقالات

ساختمان ها بناهایی هستند که به عنوان یک سازه پایه گذاری می شوند و برای سکونت و سرپناه ساخته می شود. ساختمان ها دارای دو بخش داخلی و بیرونی تقسیم می شود. بر اساس مصوبات شورای عالی ساختمانی، وقتی تعداد طبقات ساختمان بیشتر از شش طبقه باشد به عنوان ساختمان های بلند مرتبه نام گذاری می شوند که همین امر قوانین ساخت و ساز ساختمان ها را  تعیین می کند که با چه مصالح و قوانینی ساخته شود.

 

شیشه سکوریت ساختمان

 

از گذشته تا کنون ساختمان ها را با مصالح و مواد گوناگونی می ساختند، امروزه سازه های ساختمانی نیز با استفاده از مصالحی از قبیل، بتن، فلز، آجر، و بسیاری از مصالح دیگر ساخته می شود امروزه یکی از مصالح جذاب و مورد استفاده در ساخت و ایجاد دکوراسیون داخلی و بیرون زیبا در ساختمان ها شیشه می باشد. 
شیشه یک ماده شکننده و مایعی صلب می باشد که برای مصارف ساختمانی در موارد مختلفی کاربرد دارد بیشترین نوع تولید شیشه به صورت تخت می باشد که کاربرد اصلی آن برای ساختمان می باشد. در این خش می خواهیم شما رابا انواع شیشه ساختمانی و کاربردی که در ساختمان دارد آشنا نماییم.

 

شیشه ساختمان

حتما بخوانید:شیشه جام چیست؟

 

شیشه ساختمانی-شیشه ساختمانی چیست؟-adai shojlhkd-adai shojlhkd ]dsj

همان‌طور که می‌دانید در صنعت شیشه ساختمانی یکی از مصالح پرکاربرد مورداستفاده در ساخت ساختمان‌ها از شیشه برای درب و پنجره و دیگر قسمت‌های لازم کاربرد داشته. در نسل‌های خیلی دور از شیشه ساختمانی فقط برای پنجره‌ها در ابعاد کوچک در رنگ‌های مختلف استفاده می‌شده.

درگذشته شیشه ساختمانی دارای تنوع چندانی نبود و از مقاومت کمتری برخوردار بودن همین دلیل نصب و نگهداری آن هزینه بسیاری را به همراه داشت که موجب می‌شد همه افراد نتوانند به‌طور گسترده از شیشه در ساختمان خود استفاده نمایند.

 

شیشه ساختمانی

 

شیشه ساختمانی چیست؟ امروزه با پیشرفت صنعت شیشه‌سازی و اختراع انواع شیشه در صنعت ساخت‌وساز، شیشه به‌عنوان یک مواد پرکاربرد به سهولت در دسترس همه افراد قرار دارد.

• روش‌های زیادی برای تولید شیشه ساختمانی تولیدشده و بااین‌حال معمول‌ترین روش در صنعت ساخت شیشه مورداستفاده قرار می‌گیرد.

• شیشه‌های ساختمانی چیست؟ انتخاب شیشه به‌غیراز زیبایی نمای ساختمانی به‌عنوان عایق شیشه و صدا و حرارت است.

 

شیشه ساختمانی چیست

حتما بخوانید:قیمت شیشه فلوت

 

انواع شیشه ساختمانی-قیمت روز انواع شیشه ساختمانی-hk,hu adai shojlhkd

با پیشرفت صنعت شیشه سازی امروزه انواع مختلفی از شیشه را می توان تولید و در دسترس افراد قرار داد که هر کدام از شیشه های تولید شده بنا به خاصیت و ویژگی هایی که دارند مناسب برای قسمت خاصی از ساختمان می باشند. پرکاربرد ترین و بهترین شیشه مورد استفاده در ساختمان شیشه سکوریت می باشد که طی فرایند و شرایط خاصی تولید می گردد. انواع شیشه ساختمانی و شیشه مورد نیاز برای درب اتوماتیک جهت مال های بزرگ تجاری، هتل و رستوران های شیشه ای را از ما بخواهید. قیمت انواع شیشه ساختمانی را به طور دقیق در مقاله های پیوست گردیده می توانید بررسی نمایید. 

 

انواع شیشه ساختمان

 

شیشه ساختمانی تنوع زیادی دارد که در مقالات جدا هرکدام به تفضیل مورد برسی قرار داده ایم به همین منظور فقط به معرفی انواع شیشه ساختمانی می پردازیم:

  • شیشه ساختمانی فلوت-adai shojlhkd tg,j

  • شیشه ساختمانی مشجر-adai shojlhkd la[v

  • شیشه ساختمانی لمینیت-adai shojlhkd gldkdj

  • شیشه ساختمانی سکوریت-adai shojlhkd s;,vdj

  • شیشه ساختمانی چند جداره-adai shojlhkd ]kn [nhvi

  • شیشه ساختمانی هوشمند-adai shojlhkd i,alkn

  • شیشه ساختمانی دکوراتیو-adai shojlhkd n;,vhjd,

هر کدام از این شیشه ای نام برده شده خود دارای تنوع زیادی می باشد که می توانید بنا به نیاز و مصرف خود یکی از انواع مختلف را انتخاب و در ساختمان خود نصب نمایید.
 

انواع شیشه ساختمانی

کاربرد انواع شیشه در ساختمان-;hvfvn hk,hu adai nv shojlhk

کاربرد انواع شیشه در ساختمان بسیار بی شمار است. مهم ترین خاصیتی که شیشه دارد خواص ، انعکاس، شکست، پراکندگی نور می باشد. شیشه دارای شفافیتی است که به راحتی نور را از خود عبور می دهد و پوششی می باشد در برابر ورود هوای آلودگی های خارج ساختمان مانع بسیار خوبی می باشد. می توان با انتخاب یک شیشه مناسب برای ساختمان خود یک فضای آرام و زیبا ایجاد نمود که در هزینه های سرمایش و گرمایش صرفه جویی بسیاری کرد. بیشترین کاربرد انواع شیشه در ساختمان به عنوان شیشه درب و پنجره می باشد. 

 

شیشه در ساختمان سازی

 

اما امروزه با پیشرفت و نو آوری در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان از شیشه برای ایجاد نمای متفاوت و زیبا استفاده زیادی می شود و همچنین به عنوان جدا کننده در داخل ساختمان ها به عنوان انواع پارتیشن های شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرد. انواع درب های شیشه ای دستی و اتوماتیک ، دودبند های شیشه از جمله کاربرد انواع شیشه در ساختمان می باشد. برای تنوع و تمایز و تباین در فضا می توان از انواع مختلف شیشه برای هرکدام از کاربرد انواع شیشه در ساختمان استفاده نمود.

 

شیشه نمای ساختمان

حتما بخوانید: درب شیشه ای

 

مراحل ساخت شیشه ساختمانی-lvhpg shoj adai shojlhkd

ساخت شیشه برای  انواع کاربرد ها تقریبا دارای یک روش می باشد تفاوت عمده ای که در مراحل ساخت شیشه ساختمانی وجود دارد در نوع کوره ها و دمایی می باشد که به شیشه می دهند. اولین مرحله در تولید شیشه ذوب می باشد که مواد اولیه شیشه را در داخل کوره هایی با دمای معین برای هر شیشه ذوب می نمایند به عنوان مثال دمای تولید شیشه سکوریت بالاتر از 700 در جه سانتی گراد می باشد. 
بعد از مرحله ذوب نوبت به مرحله شکل دهی شیشه می رسد شیشه را باید با استفاده از ماشین شکل دهند باید طراحی ماشین شکل دهی بگونهای باشد که در مدت زمان بسیار کوتاهی بتواند شکل بگرد. در عرض چند ثانیه شیشه از حالت مایع گرانرو به جامد شفاف تبدیل می شوند. پیشرفت ماشین های شکل در تولید انواع شیشه های مقاوم نشکن، سکوریت، فوت و ... کمک شایانی کرده است. 

انواع شیشه ساختمانی متنوع بوده و هر کدام به یک مکان تعلق دارند.

 

ساخت شیشه ساختمانی


مرحله آخر بعد از ذوب و شکل دهی تابکاری شیشه می باشد. در این روش شیشه  تحت دمای زیادی قرار می گیرد تا کرنش درونی آن در مقدار حداکثری تعیین شود. سپس دمای آن را تدریجا کم می کنند تا به دمای اتاق برسد در این حالت کرنش شیشه به کمترین حد می رسد. تابکاری همان محفظه گرمی می باشد که به دقت طراحی شده تا سرعت خنک شدن شیشه چنان کنترل شود که شرایط رعایت شود تا شیشه بتواند تنش های مکانیکی و گرمایی را در بالاترین حد تحمل کرده و سطح کاملا صاف و مسطحی تولید نماید.

 

قیمت روز شیشه ساختمانی

 

قیمت روز شیشه در ساختمان-قیمت روز شیشه ساختمانی-قیمت روز انواع شیشه ساختمانی-rdlj v,c adai nv shojlhk

درباره شیشه و انواع ان اطلاعاتی ارایه شد و لی باید گفت که شیشه یکی از مصالح مهم ساختمان است که نوع سکوریت و لمینیت آن از مصرف بیشتری برخوردار می باشد. به همین دلیل اغلب افراد و سازندگان به دنبال اطلاع از قیمت روز شیشه در ساختمان می باشند تا بتوانند بر اساس بودجه و کیفیت شیشه، ساخت بنا یا ساختمان خود را به اتمام برسانند. رامادر ارائه دهند ه انواع شیشه ساختمانی می باشد که تولید شیشه توسط کارخانه رامادر با بهترین مواد اولیه و دستگاههای کاملا مکانیزه و پیشرفته انجام می دهد که در نهایت موجب بالا بودن کیفیت شیشه تولیدی توسط رامادر می شود. 
می توانید برای دریافت قیمت های دقیق و کاملا به روز شیشه در ساختمان با کارشناسان فروش رامادر در تماس باشید تا علاوه بر قیمت ها سوالات شما در زمینه شیشه را پاسخ گو باشند و راهنمایی های لازم را ارائه نمایند. 

 

ترکیب شیشه ساختمانی

 

برای اطلاع از قیمت روز شیشه ساختمانی و قیمت انواع شیشه می توانید با کارشناسان ما در شرکت رامادر تماس حاصل نمایید. به دلیل نابسامانی های موجود در بازار قیمت ها روزبه روز در حال نوسان بوده، اما قیمت روز شیشه ساختمانی شرکت رامادر با حذف واسطه ها مقداری کاهش می یابد.

قیمت روز انواع شیشه ساختمانی را با توجه به نوسانات موجود در بازار و لحظه ای بودن قیمت ها نمی توان به طور دقیق اعلام کرد. اما شرکت رامادر با توجه به اینکه خط تولید شیشه در زمینه انواع شیشه ساختمانی است خوشبختانه و تا جای ممکن قیمت شیشه را با نازل ترین قیمت آن به دست مشتری می رساند.

 

قیمت شیشه ساختمان


شیشه گزینه مناسبی است برای نمای ساختمان و به دلیل قابلیت انعکاس تصاویر و عبور نور از خود بیشتر در پنجره‌های ساختمان استفاده می‌شود. ضخامت و نوع جنس شیشه از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار بر روی قیمت شیشه ساختمان هستند و هزینه شیشه‌ برحسب یراق‌آلات، میزان سختی و نوع کار مشخص می‌شوند. رامادر شمارا با انواع شیشه ساختمان آشنا می‌کند.

• تعداد و متراژ شیشه در قیمت روز شیشه ساختمانی تأثیرگذارند.

• مدت‌زمان اجرای قرارداد با هر خریداری با قیمت روز شیشه ساختمانی محاسبه می‌گردد.

• قیمت روز شیشه ساختمانی در برآورد قیمت اولیه تأثیر گزارند.

 

قیمت روز شیشه | قیمت هر متر شیشه سکوریت 10 میل

شیشه کاربرد زیادی درزمینهٔ ی زیبایی در هر بخش از خانه دارد و باوجود شفافیت و عبور نور از خود در محیط‌های کوچک کاربرد بالایی دارد. یکی از ویژگی‌هایی که شیشه در محیط ایجاب می‌کند تفکیک فضا از یکدیگر است و همچنین می‌تواند نور را از خود عبور دهد.

  • ضخامت شیشه سکوریت و نوع جنس شیشه از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار بر روی قیمت روز شیشه است.

  • هزینه دستمزد شیشه‌کاری با قیمت روز شیشه محاسبه می‌شود.
  • برای به دست آوردن میزان شیشه باید مساحت سطح موردنظر را با قیمت روز شیشه محاسبه کنید.

در ادامه مقاله می خواهیم قیمت روز انواع شیشه و قیمت هر متر شیشه سکوریت 10 میل را برای شما به نمایش بگذاریم. قیمت هر متر شیشه سکوریت 10 میل می تواند تحت تاثیر عوامل متغیری قرار بگیرد که در ادامه ذکر خواهد شد.

شیشه سکوریت ضخامت های متفاوتی را دارا است که بیشترین ضخامت شیشه 10 میل بوده و به همین دلیل استعلام قیمت شیشه سکوریت 10 میل برای هر پروژه ای ضروری است.

 

آیا این نوشته را دوست داشتید؟