شیشه مات

دسته بندی ها: سندبلاست شیشه | انواع طرح و "قیمت شیشه سندبلاست" ، مقالات

شیشه به عنوان یک ماده پر کاربرد و استفاده در صنایع مختلف از جمله ساختمان می باشد که هم به عنوان مصالح ساخت ساختمان و هم به عنوان لوازم تزیینی مورد استفاده می باشد. شیشه یک مماده ای است که به دلیل شفافیت و خواصی که دارد نور را به راحتی از خود عبور می دهد و با خواصی که دارد به راحتی نور را به داخل عبور و در ایجاد یک فضا با نور کافی آرامش و زیبایی فضا را به ارمغان می آورد.  شیشه را می توان متناسب کاربردی که دارد از انواع مختلف آن مانند شیشه ای شفات، رنگی، دوجداره ، سکوریت و .... مورد استفاده کرد. از جمله انواع شیشه می توان به شیشه مات اشاره کرد که در ادامه این مبحث می خواهیم شیشه مات را معرفی و برسی نماییم. 

شیشه مات

شیشه مات چیست؟-adai lhj ]dsj

شیشه ماده به شیشه ای گفته می شود که طی فرایند ماسه پاشی به صورت یک شیشه مات در می آید که دیگر شفافیت قبل خود را از دست می دهد و از طرف دیگر شیشه نمی توان آن طرف شیشه را دید. شیشه مات استفاده ای گوناگونی دارد اعم از : تزئینات درب و پنجره ها، شیشه پوششی انواع پارتیشن ها، ظروف تزیینی، علوم اپتیک، ظرف های خاص مورد استفاده در آزمایشگاه ها و بسیاری از موارد دیگر را می توان نام برد. بیشترین استفاده شیشه سند بلاست در صنعت ساختمان می باشد که برای انواع پارتیشن ها و یا درب پنجره ها مورد استفاده قرار می گیرد. رامادر که در تولید انوع شیشه مات با طرح های مختلف زبان زد می باشد، شیشه های مات را با کیفیت بسیار بالایی تولید می کند به طوری که تمام طرح های پیشناهادی از سوی مشتریان خود را با کیفیت زیاد به اجرا در می آورد. 

شیشه مات چیست
شیشه مات به دلیل مات شدن دیگر آن سوی شیشه قابل دیدن نمی باشد. ولی نور را بدون تغییر  با همان میزان واندازه شیشه شفاف وارد محیط می نماید. این نوع شیشه ها را می توان برای محیط های مختلف از جمله محیط اداری و یا داخل منازل مسکونی برای کاربرد های متفاوت از جمله پارتیشن شیشه ای و یا  انواع درب ها مرود استفاده قرار داد. می توان با نصب شیشه ای مات یک فضای امن از نظر روانی که بوجودآورنده حریم شخص می باشد ایجاد کرد و از تنش های خارج فضا دور ماند و به راحتی به کار خود پرداخت. 

شیشه سندبلاست

طرح شیشه مات-xvp adai lhj

شیشه مات را می توان در طرح های مختلف اجرا کرد. همانطور که در روش مات کردن شیشه گفته شد برای درست کردن انواع طرح ها روی شیشه، طرح مورد نظر را بر روی شیشه با چسب ها یمخصوص می چسبانند سپس طی فرایند مذکور طرح دلخواه را روی شیشه ایجاد می نمایند. از جمله طرح های پر طرفداری که در بین طرح های شیشه مات وجود دارد طرح راه مات، طرح نیمه مات، و طرح لوگو می باشد. 
در توضیح این طرح ها باید گفت که طرع راه مات بدین صورت است که در اندازه های یکسان یکی در میان ردیف به صورت افقی و طرح های خط صاف افقی مات ایجاد می شود. این نوع طرح ها بیشتر برای پارتیشن های اداری مورد استفاده قرار می گیرد. طرح نیمه مات نیز اندازه دلخواه شیشه به صورت مات و نصف دیگر آن به صورت شفاف می باشد. طرح های لوگو که به عنوان یک ایده نوین در بین طرح های مات وجود دارد شرکتها و ادارات لوگو شرکت خود را برای معرفی بیشتر برند خود بر روی شیشه حک کرده و در فضای اداری خود نصب می کنند. 

طرح شیشه مات

انواع شیشه مات-hk,hu adai lhj

شیشه مارت را می توان در دو نوع شیشه اسید شو ر شده و شیشه ای سند بلاست معرفی کرد که فرایند هر کدام ونوع مات بودن هر دو شیشه با یکدیگر کاملا متفاوت می باشد و لی وجه مشترک این دو نوع شیشه ها مات بودن و نمایان نشدن طرف دیگر شیشه می باشد. اما پر طرفدار ترین شیشه مات از بین این دو شیشه سند بلاست می باشد که کاربرد های فراوانی داردو به دلیل اینکه فرایند مات کردن روی شیشه ای سکوریت انجام می شود این نوع شیشه ها ویژگی و مزایی شیشه سکوریت را نیز هم زمان به همراه دارند و ازمقاومت بالایی برخوردارمی باشند. 

شیشه مات کامل


انواع شیشه مات را می توان دربین شیشه ای دکوراتیو معرفی کرد زیرا با ترکیب این شیشه ها با محیط اطراف خود هارمونی جذاب و جلوه بصری خاصی را بوجود می آورد. تصور کنید که شیشه مات را دریک فضای خانه برای انواع پارتیشن ها استفاده نمایید، مات بودن شیشه می تواند در کنار شیشه شفاف پارادوکسی را بوجود آورد که از نظر بصری تازگی و جذابیتی خاصی به محیط ببخشد. البته استفاده از طرح های نو آورانه و جدید نیز می تواند موجب زیباتر شدن شیشه مات شود. در صورتی که اتاق فرزندان شما از نوع پارتیشن شیشه ای باشد می توانید با دادن طرح نقاشی کودکتان برای حک شدن آن تصاویر به صورت مات فضای اتاق را برای فرزندانتان را جذاب تر نمایید.   

روش مات کردن شیشه
حتما بخوانید:شیشه ساتینا

 

روش مات کردن شیشه-v,a lhj ;vnk adai

شیشه های مات به دلیل استفاده گسترده و کارآمدی که دارد برای همگان جذاب موده و همواره در پی یافتن این پاسخ هستن که این طرح های مات جذاب چگونه ایجاد می شوند. در پی سوالات متععد شما عزیزان می خواهیم روش مات کردن شیشه را به تفضیل توضیح دهیم تا با فرایند مات شدن شیشه آشنا شوید
مات کردن شیشه که به عنوان فرایندسند بلاست کردن شناخته می شود به فرایند پاشیدن ماسه بر روی شیشه با فشار که لایه نازکی از روی شیشه برمی دارد و یه همین دلیل سطح شیشه که ماسه پاشی شده به شکل مات در می آید. 

شیشه ی مات


مخترح دستگاه سندبلاست یا مات کردن شیشه  توسط فردی به نام تیلگمن اختراع شد. این ایده زمانی به ذهن این مرد رسید که در زمان طوفان هایی که در محیط زندگیش رخ می داد متوجه شد که در اثر برخورد ماسه و شن با پنجره اتاقش متوجه شد که قسمت هایی به صورت مات درآمد پس به ذهنش خطور کرد که به فکر اختراع دستگاهی باشد که با فشار زیادی ماسه را به سمت شیشه پرتاب کند و در نتیجه سطوح مات شیشه را بوجود آورد. 

شیشه مات شده

حتما بخوانید:شیشه سندبلاست


ماسه استفاده شده در دستگاههای سند بلاست عمدتا از جنس سیلیس و اکسید فلزات می باشد که با فشار زیاد و شتاب فراوان بروی سطح قطعه شیشه پرتاب شود. می توان با استفاده از روش مات کردن علاوه بر مات کردن شیشه سایر سطوح با جنس های فلزی، زبر کردن سطوح آماده سازی سطوح مختلف برای آبکاری و رنگ کاری و حک کردن نوشته و یا تصاویر را بر روی چوب، شیشه، کاشی سرامیک و ... را برای موارد مختلفی مورد استفاده قرار داد. 
استفاده از روش سند بلاست کردن داری مقررات ایمنی بسیاری می باشد که برخی از آنها می توان به اینکه ساینده سیلیس 50% سیلیکات داشته باشد. برای شیشه هایی که قطعات بزرگی هستند باید فرایند ماسه پاشی در سالن های بسیار بزرگی انجام شود. تهویه هوای سالن باید کاملا اصولی و بهداشتی انجام شود. سند بلاست کار حتما باید لباس مخصوص و کلاه مخصوص را در زمان انجام کار استفاده نماید. 

شیشه طرح دار

شیشه مات سندبلاست-adai s;,vdj lhj

شیشه سکوریت دارای تنوع مختلفی است که می‌توانید تمامی این تنوع را در بازار مشاهده نمایید اما پرکاربردترین و پرطرفدارترین مدل در بین آن‌ها شیشه مات سندبلاست هست. شیشه سکوریت شده و خام به‌صورت یکپارچه داخل اتاق سند بلاست قرارگرفته و توسط اپراتور مربوطه عملیات پاشش را انجام می‌دهند. برای ارتقا کیفیت محصولات خود و سرعت در انجام شیشه‌های سندبلاست دستگاه خودکار را به چرخه تولید خود اضافه کرده است.

• شیشه مات سندبلاست را بعد از تولید شیشه و انجام مراحل سکوریت کردن با استفاده از فرایند سندبلاست سازی به‌صورت طرح‌های مات درمی‌آورند.

• طرح‌هایی بر اساس سلیقه افراد می‌توان بر روی شیشه مات سندبلاست انجام شود به‌صورت کاملاً مات و یا نیمه مات.

• بر اساس طرح‌هایی که بر شیشه مات سندبلاست زده می‌شود دیگر شفافیت شیشه ساده را ندارد و در صورت استفاده از آن امکان مشاهده آن‌طرف شیشه وجود ندارد.

شیشه سکوریت مات

آیا این نوشته را دوست داشتید؟